Gürkan “büyük başarının arkasında kadınlar vardır”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Milletvekili Recep Gürkan yaptığı yazılı açıklamada; “Kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını kazandığı günün yıldönümünde, değerli kadınlarımıza, bizleri bu günlere getiren değerli annelerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

recep-gürkan-edirne

İyi ki varsınız…

Ulu Önderin 1934 yılında değerli kadınlarımıza verdiği mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum;

5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına Milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. Medeni memleketlerin birçoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu selahiyet ve lihakatle kullanacaktır diyen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, bu konuda ayrıca şunları ifade etmiştir; “Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur. Dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Toplum hayatının kaynağı, çağdaş aile hayatıdır. Siyasal ve toplumsal hakların kadın tarafından kullanılmasının, insanlığın mutluluğu ve saygınlığı açısından gerekli olduğuna inanmaktayım.” dedi.

 165 total views,  5 views today

Next Post

40 ilin Türk Kadınlar Birliği Başkanları,Sedefçi’yi ziyaret etti.

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi tarafından, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 79.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Edirne’ye gelen 40 ilin Türk Kadınlar Birliği Başkanları, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret ettiler. Başkan Hamdi Sedefçi, Belediye Meclis Salonu’nda ağırladığı Türk Kadınlar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp