Gürkan; “Çok sert bir seçim kampanyası dönemi yaşadık”

admin

“Bize komplo kuranlar ve kurmaya çalışanlar o komplolarının altında kalacaktır” 

Edirnelilerin büyük ilgi gösterdiği Yerel seçimde Belediye Başkan Adayları da oyunu kullandı. Millet İttifakının adayı ve CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan oyunu kullanacağı İlhami Ertem Lisesi’ne eşi Esra Çevik Gürkan ve oğlu Yiğit Gürkan ile geldi. Gürkan’ı parti yöneticileri ve sevenleri yalnız bırakmadı. Okulun girişinde Gürkan’ı bekleyen partililer ve vatandaşlar Başkanla tokalaşıp başarı dileklerini sundular. Vatandaşların büyük ilgisi karşısında mutluluk duyan Gürkan; Onlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

“Çok kararlıyız, Gereği yapılacaktır” 

Seçim kampanyası boyunca çok sert bir kampanya dönemi yaşandığına dikkat çeken Gürkan; “Özellikle son günlerde kurulan kumpaslar, atılan iftiralar, yakıştırmalar, çirkinlikler… Elbette Mart’ın sonu bahar. Bundan sonra gereği yapılacaktır. Bundan da herkes emin olsun. “Çamur at izi kalsın” felsefesinin artık bu topraklarda, bu ülkede yaşamaması lazım. Bu çirkinlikler, bu çirkin insanlar, kumpasçılar, iftiracılar,  bu şehre yakışmıyor. Bunda çok kararlıyız. Çok kararlı olduğumuzu herkes görecek.” Dedi.

“Çok sert bir seçim kampanyası dönemi yaşadık”

Her zamanki gibi neşeli ve morali yüksek olan Gürkan burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün tüm yurtta vatandaşlarımız oylarını kullanıyorlar. Özgür bir biçimde, demokratik bir biçimde insan haklarına saygılı, hiçbir şaibeye yer olmayacak bir seçim olmasını temenni ediyoruz. Öncelikle elbette Edirne’mize, ülkemize, vatanımıza, milletimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bugün uzun bir kampanyanın ardından herkes kampanyasını bitirdi. Artık, siyasetçilerin söyleyeceği söz yok. Artık son sözü vatandaş söyleyecek.  Biz de sandıktan ne çıkarsa, demokratik bir şekilde  o sonuca eyvallah diyeceğiz ve bu sonuca göre de hareket edeceğiz. Edirne halkının 1 aydır bütün adaylarla ilgili görüşü ortada. Bugün de sandıktan en doğru kararı, en doğru sonucu vereceklerine inanıyoruz. Herkes bu sonucu kabullenip bu sonuca uygun hareket etmeli.” Dedi.

 

Kampanya süresince Edirnelilerin gösterdiği ilgiye ve sabrına teşekkür eden Gürkan; “Kampanya süresinde Edirnelilerin sabrı için, hoşgörüsü için, verdiğimiz rahatsızlıklar için hepsinden af diliyoruz. Bizi bağışlasınlar. Maalesef Türkiye’de başka türlü bir seçim kampanyası olmuyor. Bugün hava çok güzel, güneş açtı. Ağaçlar çiçek açtı. Edirne’mize, ülkemize, vatanımıza, milletimize, hepimize hayırlı olsun. Biz bu vatan için her şeyi göze almış insanlarız. Bu vatan için fedakarlık gerekirse fedakarlık, Can gerekirse can verecek insanlarız.  Bundan hiç kimsenin kaygısı ve kuşkusu olmasın. Recep Gürkan’ı çevresi ile, ailesi ile, geçmişi ile, arkadaşları ile herkes bilir ve herkes tanır. Bize komplo kuranlar ve kurmaya çalışanlar o komplolarının altında kalacaktır. Tehditlere ve şantajlara bugüne kadar pabuç bırakmadım ve bundan sonra da bırakmayacağım. Anlım açık başım dik durdum ve insanların gözünün içine bakarak konuştum. Bundan sonra da böyle olacak. Asla ve asla başımı eğmedim ve eğmem.” dedi.

Gürkan ve eşi,  daha sonra oyunu kullanacağı 1258 nolu sandığın bulunduğu odaya yöneldi. Bina girişinde Şükrüpaşa Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Tasmalı tarafından karşılanan Gürkan, Tasmalı’ya muhtarlık seçiminde başarılar diledi. Daha sonra Sandık başına gelen Gürkan, yoğunluktan dolayı bir süre bekledi. Gürkan, Sandık görevlisinden oy pusulalarını alıp,  kabine geçerek oy kullanma işlemini gerçekleştirdi. “Hepimize, Vatanımıza ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun

diyerek Oyunu sandığa atan Gürkan, İlhami Ertem Lisesi’nde görev yapan sandık görevlilerini ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Gürkan,  Çıkışta Basın mensupları ile günün anısına hatıra selfisi çektirdi. Gürkan’a vatandaşlardan da ilgi büyük oldu. Gürkan’ı gören Edirneli semen cep telefonları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 348 total views,  2 views today

Next Post

11 OYLA KEŞAN ‘HELVACIOĞLU’ DEDİ

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçiminde, Keşan Belediye Başkanlığı’na, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu seçildi. Keşan Belediye Meclisi ise 10 AK Parti 15 CHP’li üye şeklinde oluştu. İl genel Meclisinde 3 CHP, 2 AK Parti’li üye seçildi. 44 bin 885 seçmen bulunan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp