Gürkan, “Cumhuriyeti’mizin 94. yılı kutlu olsun”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Cumhuriyet, Türk Milleti’nin tarih sahnesinden yeniden dirilişi, bağımsızlığımızın simgesi, 783 bin 562 kilometrekarelik vatan toprağının adıdır.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

Esaret altında verilen mücadele; vatanı için göğsünü siper eden bir millet; 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle adını tarih sayfalarına yazdırdı. Cumhuriyet, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Hiç kuşkusuz ki; bizlerin en önemli görevi bağımsızlığımızın ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmaktır. Türk milletinin kanıyla çizdiği ülke sınırlarına, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete, demokrasiye ve tüm bunların bize kazandırdığı değerlere her zaman, her koşulda; her ne pahasına olursa olsun sahip çıkmalı, korumalı ve sonsuza kadar yaşatmalıyız. Ne mutlu ki;  Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan sevgisini ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykıran Türk Milleti, 94 yıldır cumhuriyetle, demokrasiyle, Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla nefes almaya devam etmektedir. Türk milletini bölmeye, cumhuriyeti yıkmaya, toprak bütünlüğüne son vermeye kimsenin gücü yetmez ve de yetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, Türk Halkı’nın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

 145 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU, "Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun

Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, O’nun Türk Milletine bıraktığı en büyük mirasıdır. Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Cumhuriyet, çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan demokrasiyi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp