GÜRKAN, “emanetin 97. yılı”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “19 Mayıs 1919 tarihinin yok olmak üzere olan, yenilmiş, onuru zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanı uğruna tekrar ayağa kalktığı; milleti, vatanı ve bağımsızlığı için tüm mazlum milletlere örnek bir mücadele sergilendiği bir dönemin başlangıcı olmuştur” dedi.

GÜRKAN, “emanetin 97. yılı” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

“Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla yolla çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi, kısa sürede tüm ülkede hâkim olmuştur.  Bugün 97. Yılını kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi yok olmak üzere olan, onuru zedelenmiş, yenilmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanı uğruna tekrar ayağa kalktığı; milleti için, bağımsızlığı için tüm mazlum milletlere örnek bir mücadele sergilendiği bir dönemin başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs 1919 tarihi saltanata karşı millet iradesini esas alan yeni bir siyaset anlayışının ortaya çıktığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gündür.

GÜRKAN, “emanetin 97. yılı” (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Böylesine zorlu bir mücadele sonucunda Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kahraman Türk Ulusu’nun elde ettiği; bağımsızlık, demokrasi ve cumhuriyet Türk Gençlerine emanet edilmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ise gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Geleceğimiz olan gençlerin bu emanete sahip çıkamaya devam edeceğine 97. yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza kadar taşıyacaklarına inancım tamdır.

Gençlerimizden aldığımız güç ve güvenle Edirne Belediye Başkanlığı olarak onlara daha iyi bir yaşam, daha umutlu bir gelecek sağlamak adına sürdürdüğümüz çalışmalarımıza ise hız kesmeden devam etmekteyiz. Ne mutlu ki Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında geleceğe sağlam adımlarla yürüyen; bilime ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran, vicdan ve sağduyuya sahip gençlere sahibiyiz.  Bütün gençlerimizin ve yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda canını feda eden kahraman Türk Milleti’ni rahmetle anıyorum.”

 

 

 75 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Tekinarslan “19 Mayıs Kurtuluş Savaşının başladığı gündür”

            Edirne Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı şöyle: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 97. ci yıldönümünün onur ve gururunu yaşıyoruz. Bugün; tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayan Türk milletine, vurulmak istenen esaret zincirlerinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp