Gürkan engelli dernekleriyle iftarda bir araya geldi

admin

Tüm belediye projelerinde ‘Engel sadece yürektedir’ sloganıyla hareket eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de faaliyet gösteren engelli dernekleriyle Villa’da düzenlenen iftarda bir araya geldi.İftara Belediye Başkanı Recep Gürkan,Başkan Yardımcıları Ertuğrul Tanrıkulu,Çiğdem Gegeoğlu,Selçuk Çakır,Hakan İşcan,Belediye Meclis Üyeleri Hakan Geyik,Erkan Makas,Engelli Dernekleri BaşkanlarıErol Adem Düzkes,Dilek Kaynak,Serpil Erkenciler,Sedef Durna ve Dernek Üyeleri katıldı.

Gürkan engelli dernekleriyle iftarda bir araya geldi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Göreve geldiği günden bu yana engellilere yönelik yaptığı projelerle dikkat çeken ve ‘Engelsiz Kent Edirne’ için birçok projeyi hayata geçiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Villa Restoranda engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.

Edirne’de faaliyet gösteren engelli derneklerinin yetkilileri ve ailelerinin katıldığı iftar yemeğinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, minik misafirleri ile keyifli dakikalar geçirdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarla birlikte hoş sohbetler ederek, ailelerle tek tek ilgilenen Başkan Gürkan, engelli derneklerinin ve ailelerin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Edirne faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek, engelsiz bir kent yaratmak için mücadele ettiklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sizler bizim için çok değerlisiniz. Engelli bir vatandaşımız sabah tek başına evden çıkıp, şehre gelip, şehirde tüm işlerini tek başına yapıp, yine tek başına evine dönebiliyorsa, bu kent çağdaş bir kenttir. Dünyada böyle bir kent maalesef mevcut değil. Hedefimiz hepimiz el ele verip Edirne’yi engelsiz bir kent haline getirmek. Sizlerin bu kentte gönül rahatlığıyla yaşamanız bizim en büyük arzumuz” dedi.

Gürkan engelli dernekleriyle iftarda bir araya geldi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

“ENGELLİ YAŞAM MERKEZİYLE, DAHA ÇOK KENETLENECEĞİZ”

            Edirne’de birçok engelli derneğinin faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Başkan Gürkan, “Kentimizde engelliler yaşam merkezini açıyoruz, düzenlemeleri bitmek üzere. Hepiniz birçok faaliyetlerde bulunuyorsunuz, çoğu kez birbiriniz yaptığı güzel işlerden haberiniz olmuyor. Amacımız kentteki engellilere yönelik çalışmaları, yaklaşımları, perspektifleri bir araya getirerek, daha homojen bir yönetişim kurmak. Bunun çabası içindeyiz” diye konuştu.

Engelli derneklerinin yöneticileri de, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a engelli vatandaşlara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 11 total views,  2 views today

Next Post

Asiltürk "siyasi yanı olmayan bir edirne ziyareti yaptım"

1973- 1980 arası iki dönem MSP milletvekili olan daha sonra Fazilet partisinde görev yapan,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan ve bir kızı Edirne’de evli olan,  Oğuzhan Asiltürk yaptığı açıklamada, Edirne’de kızı olduğu için belli aralıklarla Edirne’ye geldiğini belirterek şunları söyledi; “ Edirne’ye geldiğimizde dostlarımızı ziyaret ediyoruz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp