GÜRKAN “HAYVAN İTHALATI DEVAM EDİYOR MU?”

admin

Parti İl Merkezinde Bir basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekili Recep Gürkan, Başbakan’ın hayvan İthalatı yok demesine karşın İthalatın devam ettiğini belirterek: “ bu konuda kim yalan söylüyor” dedi

İl merkezinde düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt ,kadın kolları başkanı ile partililer katıldı. Gürkan konuşmasında Yeni eğitim ve öğretim yılını kutladı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “ Eğitim bir dizi sorunla başlıyor. Okul kitaplarından Andımızı ve Atatürk’ün resmini çıkardılar Atatürk İlkeleri okul kitaplarında yer almayacak. Biz CHP olarak tatil yapmadık. Çalıştık halkımızın arasında olduk bu çalışmamızın sonucunu seçimde göreceğiz.

Bilindiği gibi hafta sonunda Lüleburgaz’da Tarım ve Çiftçi Mitingi düzenledik .Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Mitingde yaptığı konuşmada çiftçilerimizi sorunlarını gündeme getirdi.

Bildiğiniz gibi tarım ürünlerinin düzenlemesinden TMO sorumlu. Bu kurum ayçiçeğinde ilgisiz kaldı.

PARTİ YÖNETİCİLERİ HAYVAN İTHALATI YAPIYOR

Çeltik konusunda da talebimiz var. Çeltik fiyatı 1400 kuruştan başladı. Şimdi 1200 kuruşa indi. TMO emanet alımına başlamalı. Çiftçilerimiz buradan alacakları para ile borçlarını ödeyecek.

Başbakan konuşmasında dışarıdan hayvan ithali yok dedi. Başbakan bu konuda en doğru haberi AKP İl Başkanı ve yöneticilerinden öğrenebilir. Bu yöneticiler şu anda hayvan ithalatı yapıyor AKP izni ile ithalat yapılıyor.

İç piyasaya darbe vuruluyor. Borsaya gidip üreticilerden doğrusunu öğreneceğiz.

Bir diğer konu AKP Edirne’ye seçimler için özel ilgi gösteriyor. Başbakan’ın hedefinde CHP’nin güçlü olduğu Edirne gibi iller var. Bir süre önce Karağaç’tan TEM yolu bağlantılı köprünün temeli atıldı. Öğrendik ki, bu köprünün doğru dürüst fizibilitesi yapılmamış. Orada kamulaştırma yapılmamış.Uzun süredir hazırlanan güzergah zemin etütleri yapılmadığı için yapım işleri durma noktasına gelmiştir.

DSC_2212

7 yıl önce onarılar şu anda ışıklandırılamayan köprülerimiz var. Buradan sesleniyorum. İki köprü aydınlatmasını beceremeyen bir parti ülkeyi nasıl yönetir. Onarılan köprülerin zemini delik deşik olmuş durumda. Köprülerimiz bugün karanlık içinde.Diğer yandan 7 yıldan bu yana bir tarihi köprünün onarımı yapılamadı. Saraçhane Köprümüz 7 yıldır bitirilemedi. Bir köprü onarımı yapamayan bir iktidar Edirne’ye yönetemez.

ALTIN PARALARI KİMDEN

Dün akşam bir düğün vardı.Kızılay sünnet düğünü tertipledi. Bilindiği gibi Kızılay’da Metin Kıray, yönetimi görevden alınmıştı.Onun yerine Kadir Çakay yönetimi geldi. Biz bu haftadan başlayarak üç ve dört arkadaşımız Kızılay’a üye olmak için gideceğiz.Yeni yönetimin belli bir süre sonra genel kurul yapmaları gerekir. Yönetim kendilerini kazandıracak yeterli üye yaptıktan sonra genel kurul yapacakları söyleniyor. Bizim arkadaşlarımız üyelik başvurusu yapacak bakalım arkadaşlarımızı üye yapacaklar mı? Böylece Kızılay’da şeffaf bir yönetim mi yoksa Gelecekte iktidar partisine malzeme olarak kullanılacak bir yönetim mi var göreceğiz.Kızılay’ın yaptığı düğünde Bakanımız çeyrek altın taktı. Ben bu çeyrek altınların kimin cebinden karşılandığını merak ediyorum” dedi

 186 total views,  2 views today

Next Post

Ak Parti İl Yönetiminden İtfaiyecilere Ziyaret

Ak Parti İl Yönetimi İTFAİYECEİLİK haftası nedeniyle  Edirne İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarete, İl başkanı  Müjdat KAHVE ve beraberindeki İl yöneticileri (Suat BULUT,Hilmi ZORLUTUNA,İdris DİNÇ,Gönül TOPRAK,Ayhan DİNÇ,Gökhan TAMKÜPELİ,) katıldı. İlk Başkanlığından yapılan açıklamada; “İl yöneticilerimizin bu ziyareti İtfaiyeci arkadaşlarımızı gerçekten sevindirdi ve memnun etti.Edirne İtfaiyesi çalışanları İktidar partisinin temsilcilerini ve ildeki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp