Gürkan; “Hep birlikte muhteşem bir Edirne yaratacağız”

admin

CHP Merkez İlçe’de yapılan basın toplantısında partiye katılanlara rozetleri takıldı. Buradaki toplantıya Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan il ve merkez ilçe başkan ve yöneticileri katıldı.

chp-katılım-töreni-recep-gürkan99

Burada konuşan Gürkan bu toplantının amacının partilerine kendiliğinden gelerek üye olmak isteyen18 kişi için sade bir rozet takma töreni düzenlemek olduğunu belirterek şunları söyledi; “ CHP’nin birleştirici gücü halkı bütünleştirme gücü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bizim için değişmez iki ilke vardır. Bunlardan biri Ulu Önder Atamızın ilke ve devrimleri değişmez. İkincisi ise, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet değişmez.

chp-katılım-töreni-recep-gürkan2t865

Diğer yandan Anayasamızın ilk dört maddesi CHP’nin kırmızı çizgileri olmuştur ve olmaya devam edecektir. Atamızın gösterdiği yoldan dün olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Ben arkadaşlarımın CHP rozetini ömür boyu göğüslerinde taşıyacaklarına inanıyorum, tıpkı benim gibi. Ülkemizin çıkarlarını partimizin menfaatini kendi menfaattarımızın üstünde tutacaklarına inanıyorum. Siyasi partiler için önce ülke çıkarları ve bütünlüğü daha sonra da CHP’nin çıkarları gelir.

chp-katılım-töreni-recep-gürkan8

CHP’nin çıkarları ile ülkemizin çıkarları her zaman örtüşmüştür. Gerçek CHP’liler her zaman ülke yararını kendi yararı üzerinde tutmuşlardır, tutmaya devam edecektir.” Dedi Gürkan konuşmanın ardından partisine katılan 18 kişiye parti il ve merkez ilçe başkanları ile rozetlerini taktı ve hayırlı olmasını diledi. Rozet töreni sonrası siyasi çalışmalar hakkında bilgi veren Gürkan” dün itibarı ile sahaya indik. Saat dokuz buçukta alan,saha çalışmalarına başladık. Akşam beş buçuğa kadar hiç ara vermeden işyeri ve çarşı ziyaretleri yaptık. Akşam da ilk gece çalışmamızı gerçekleştirdik .

chp-katılım-töreni-recep-gürkan22

Gece çalışmamıza İstasyon mahallesinden başladık. Toplam 120 araçla ilk çalışmaya katıldık. Siyasi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, ilk gece için rekor bir katılımdı.Gittiğimiz yerlerde ciddi olumlu tepkiler alıyoruz.İnsanlarımızın heyecanlı olduğunu gördük.Gittiğimiz yerlerde halkımızla 30 Mart sonrasını konuşuyoruz.Halkla birlikte Edirne’yi nasıl yöneteceğimizi konuşuyoruz. Bugün de saha çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu hafta böyle geçecek. Pazartesi günü biliyorsunuz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’ye geliyor. Saat 15.30’da Selimiye Meydanında yapılacak mitinge katılacak. O mitingte Genel Başkanımız hem Edirne’ye hem de ülkenin genel politikası konusunda çok önemli açıklamalarda bulunacak. Ben bütün yurttaşlarımı o mitinge davet etmek istiyorum. Daha sonraki günlerde partili milletvekillerimiz Edirne’ye gelmeye devam edecek. Arkadaşlarımızın da katılımı ile 30 Marta kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kent hepimizin bu kentte yaşayan herkesin söyleyecek sözü olacaktır.Hep birlikte muhteşem bir Edirne yaratacağız” diyen Gürkan daha sonra kendisine yöneltilen Sedefçinin programını kopya çekiyor şeklindeki soruya sadece” Ben Hamdi Sedefçiye başarılar dilerim” cevabını verdi. 

chp-katılım-töreni-recep-gürkan2t

Bir başka soruda Sedefçinin hakaret içeren sözleri için de bu konuyu adalete yansıtarak haklarını oradan arayacaklarını , adaletin bir gün herkese lazım olacağını Türkiye’de ve Edirne’de hakimlerin bulunduğunu söyledi. Edirnelilerden olumsuz tepki almadığını belirten Gürkan kendisinin halkın ne dediğine baktığını halka rağmen hiçbir şeyin başarılamayacağını söyledi. Önemli olan halka CHP’ye ihanet etmemektir.Benim için önemli olan budur gerisi laftır.Biz hakkımızı hukukta arayacağız” dedi

chp-katılım-töreni-recep-gürkan1


chp-katılım-töreni-recep-gürkan9 chp-katılım-töreni-recep-gürkan12

chp-katılım-töreni-recep-gürkan125 chp-katılım-töreni-recep-gürkankpk chp-katılım-töreni-recep-gürkan-şenol-geçmiş-oktay-bozkurt

 

 

 

 

 

 

 209 total views,  2 views today

Next Post

HAVSA BELEDİYE BAŞKANI

Havsa ilçemizin genç belediye başkanı Oğuz Tekin birçok belediye başkanında görmeye alışık olmadığımız güzel meziyetlere sahip farklı bir özelliğe sahip. Daha önceleri mesleği olan esnaflıktan kaynaklanmış olacak, her zaman halkla ilişkilerde herkese karşı güven veren bir görüntüsü var. Belediye’yi beş yıl önce çok güç koşullarda ve büyük borç yükü altında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp