Gürkan “Hiçbir Görev Edirne’ye Hizmetten Önemli Olamaz”

admin

ETSO’da yapılan toplantıda konuşan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan milletvekilliğinden feragat ederek daha zor olan bir görevi kabul ettiğini. Bu kente yapılacak hizmetin tüm hizmetlerden önemli olduğunu söyledi.

recep-gürkan-etso-toplantı

ETSO’da yapılan toplantıya Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, İstanbul Milletvekilleri ve Mahmut Sanal Ali Özgündüz, Baro Başkanı Av.Özgür Yıldırım, Edirne Milletvekili Aday adayı Doç Dr Okan Gaytancıoğlu,Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP il ve Merkez ilçe yöneticileri meclis adayları ile vatandaşlar katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından söz alan Belediye Başkan Adayı Gürkan,toplantıya Denizli Milletvekili İlhan Cihaner’in de katılmak istediğini, son anda Genel Merkez tarafından çağrılması üzenine Ankara’ya gittiğini belirterek katılımcılara teşekkür ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Hiçbir kaygıya düşmeden CHP’ye gönül veren Edirneli arkadaşlarım toplantımıza hoş geldiniz.Gezi Parkı olayları için hakkında dava açılan Kırklareli’ndeki vatandaşları savunmak için bu ilimize giden,daha sonra Edirne’ye gelen Hukukçu arkadaşlarımız Mahmut Sanal ve Ali Özgündüz aramızda sizlere son günlerdeki hukuki meseleler hakkında açıklamalarda bulunacaklar. Bu arada parlamentoda birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız bu seçim süresinde Edirne’ye gelecekler. 3 Martta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de Selimiye Meydanındaki mitingimize katılacak. Bunun dışında Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Haluk Koç’ta Edirne’de olmak istiyor. Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal aramızda olacak.Nur Sertel Edirne’ye gelmeyi arzuluyor.İzmir Milletvekilimiz Birgül Ayman Güler önümüzdeki günlerde Edirne’de olacak.

recep-gürkan-etso-toplantı2

30 MART SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

İzmir Milletvekilimiz özgürlüğün sembolü olan Mustafa Balbay da Edirne’ye gelecek.Bu arada ismini sayamadığım birçok Milletvekili arkadaşım Edirne’ye gelecek. 30 Martta yapılacak seçimler sadece yerel seçim değildir. Biz bu gün faşizmden diktatörlük özleminden kurtulmanın ilk provasını yapacağız. Bu seçimlerde ben de dahil hiç kimse makam mevkii amaçlamıyor. 30 Mart seçimleri ülkemizde özgürlük meşalesinin yakıldığı seçimler olacaktır.

recep-gürkan-etso-toplantı3

Bu seçimler Atamızın tekrar Samsuna çıkması anlamına gelmektedir. Bizler Cumhuriyetin sevdalısıyız. Atamızın ilke ve devrimlerinin sevdalısıyız. Biz CHP’nin sevdalısıyız. Bize halkımız ne görev verirse versin biz onları yapmakla yükümlüyüz. Bizler bu partinin neferleriyiz. ne makamda ne de mevkide gözümüz var. Hiçbir makam Edirne’den ve Edirnelilerden daha önemli değildir, olmamıştır ve olamaz da.” Dedi.

recep-gürkan-etso-toplantı4

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZOR GÖREV

Daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili Eski Cumhuriyet Başsavcısı Ali Özgündüz, Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan’ın zor bir görevden daha sorumluluk isteyen bir göreve atandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Belediye Başkanlığı milletvekilliğinden çok daha zor bir görevdir. Böyle bir görev daha önceleri benim de adım geçti ben yapamayacağımı söyledim. Belediye başkanı olmak çok zor ve özveri isteyen görevdir. Bilindiği gibi 17 Aralık’tan sonra ülke gündemine yolsuzluk ve hırsızlık konuları taşındı. Ülkemizin en önemli sorunu yargı bağımsızlığıdır. Bu kurul kuvvetler ayrılığı zedelenirse o ülkede düzen olmaz. Bilindiği gibi, uyduruk nedenlerle, delillerle ülkemizin değerli insanları hapsedildi. Hatta Genel Kurmay Başkanı terörist başı olarak ilan edildi. Şu anda hukuk ve yargıya güven zedelendi. İktidar kendi yargısını yaratmak istiyor. Buna kılıf hazırlamak için “Paralel yapıdan” bahsediyor. Bu varsa kendileri yarattılar. Savcıların birinci bölgeye gelmesi için daha önceleri 20 yıl hizmet gerekliydi şimdi on yıla indirdiler bir de performans sorunu getirdiler. Bir Yargıç ne kadar dosyaya bakarsa onun başarısı oluyor. Bunların bilinçaltında ülkemiz değerlerine saygı yok. Başbakan ikinci kurtuluştan bahsediyor kendisine soruyorum ülkemiz işgal altında mı bu ikinci kurtuluş nereden çıktı? Bunlar haram para ile iş görüyor ve Kabe’ye gidiyorlar” diyen Özgündüz son olaylardan örnekler sundu.

recep-gürkan-etso-toplantı5

“SEÇİMLER İKİ RECEP ARASINDA GEÇECEK”

Ardından Konuşan İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Bu seçimlerin Edirne’de çağdaşlıktan yana mücadele veren ve onun karşısında olan iki Recep arasında geçeceğini Bunlardan birinin CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan diğeri ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, seçimlerin bu iki zihniyetin mücadelesi şeklinde geçeceğini ifade etti.

 

 109 total views,  2 views today

Next Post

Günşen “Hep Birlikte, El Ele, Değişime”

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, 22 Şubat 2014 Cumartesi günü çalışmalarını Edirne Milletvekili ve aynı zamanda Sağlık Bakanı olan Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte gerçekleştirdi. Karaağaç semtinde bulunan esnaf ve çat kapı ev ziyaretlerini yapan Günşen ve Müezzinoğlu, halka vermiş oldukları önemi bir kez daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp