Gürkan; hükümet kurma görevi CHP Genel Başkanı’na verilmeli”

admin

Eski sanayi sitesine gelerek esnafların sorunlarını dinleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, esnafların ekonomik durumu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “ Esnaflarımızın durum ortada. Dolar ve avro tarihi bir rekor kırdı. Dolar iki doksanı geçip üç liraya yaklaştı. Bu arada Avro da üç yirmiyi aştı. Bunu şu andaki hükümetin muazzam başarısı olarak görüyorum. Bu hükümet o denli başarılı ki dövizde rekorları kırmaya devam ediyor. Bundan büyük başarı olur mu? Bilindiği gibi Başbakan hükümet kuramayarak görevini Cumhurbaşkanına iade etti.

Gürkan; hükümet kurma görevi CHP Genel Başkanı'na verilmeli”

 

 

 

 

 

 

 

 

CUMHURBAŞKANI ANAYASANIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMELİ

Şimdi hem Anayasa gereği hem de demokratik teamüller gereği Cumhurbaşkanının Başbakanın görevi devretmesinde sonra bu görevi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na devretmesi gerekiyordu. Henüz devretmedi. Siyasette niyet okuyuculuk olmaz. Siyaset gerçekler, beklentiler üzerine yapılmalı. Türk halkının en çok oy verdiği partinin genel başkanı koalisyon hükümeti kuramamışsa, görevi tekrar iade etmişse, yapılması gereken yöntem ikinci sırada olan partinin genel başkanına hükümeti kurma görevini vermesidir.

ÜLKENİN NORMALE DÖNMESİ GEREKİR

Efendim dört beş gün kaldı bu süre zarfında güvenoyu alacak bir hükümet çıkmayabilir. Sözleriyle bu konu geçiştirilip erteleyemezsiniz. Bizim beklentimiz hem ülkedeki ekonomik göstergelerin seyrine dönmesi, ülkenin normalleşmeye ihtiyacı olduğu için terör faaliyetlerinin önlenmesi için Türkiye’nin acil olarak bir hükümete ihtiyacı bulunmaktadır. Geçici hükümetlerle ülkenin yönetilmesi mümkün değildir. Bugün en büyük beklentimiz Türk milletine, Türkiye Cumhuriyetine verilecek en büyük sürpriz Cumhurbaşkanının hükümeti kurma görevini vermesidir” diye konuştu.

 

 

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

Şahin, "Kanal Edirne projesiyle taşkınlar önlenecek"

Vali Şahin, Kanal Edirne Projesiyle Edirne Taşkınla Anılmayacak Vali Şahin, Kanal Edirne Projesiyle Edirne Taşkınla Anılmayacak Edirne’de, kış aylarında yaşanan nehir taşkınlarını önlemek amacıyla başlatılan ‘Kanal Edirne Projesi’ start aldı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Artık ‘Edirne’ denince akla ‘taşkın’ gelmeyecek” dedi.               Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp