Gürkan: “Kestirdiğiniz bayrakların sahipleri cevaplarını sandıkta verecek”

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP’lilerin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayraklarını kesen itfaiye erlerine saldırdığı iddialarına yanıt verdi.

Gürkan Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim takvimi başladığı andan itibaren belediyenin böyle bir yetkisi olmadığını ifade ederek, “seçimi kaybettiklerini anladıkları için, Cumhuriyet Halk Partisini bölmeyi beceremedikleri için, AKP’ye payanda olmayı beceremedikleri için, AKP’nin dümenine su taşımayı beceremedikleri için, AKP’ye Edirne’de seçimi kazandıramadıkları için böyle asılsız iddialar ortaya atıyorlar. Ama bilinsin ki, 30 Mart’ta kestirdiğiniz o bayrakların sahipleri size sandıkta hak ettiğiniz dersi verecek. Böyle bir hakkınız yok” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP’lilerin itfaiye erlerine saldırdığı yönünde yayılan asılsız iddialara yanıt verdi. Gürkan, bahsedilen akşamı şöyle anlattı:

recep gürkan basın toplantısı

“Dün akşam arkadaşlarla değerlendirme toplantımızın ardında şehrimizi gezelim daha sonra dağılırız dedik. Önceki gün biliyorsunuz İzmir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Balbay buradaydı. Kapalı Spor Salonunda bir etkinliğimiz olmuştu. Halkımız büyük bir ilgi gösterdi. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu etkinlik çerçevesinde kapalı spor salonunun önündeki göbeğin etrafındaki direkleri Partimizin gençlik kolları bayraklarla sardı. Dün gece de geçerken orada itfaiyeyi görünce arkadaşlara durmalarını söyledim. Benimle birlikte diğer arkadaşlarımda durdular. İtfaiye personeli Cumhuriyet Halk Partisinin bayraklarını kesiyordu. Arkadaşlara ‘sorun bakalım bayrakları neden kesiyorlar?’ dedim. Çünkü 20 Mart’ta propaganda dönemi başladı. Bayrak asmak serbest. Daha önce sadece seçim bürolarına asılıyordu. Ama 20 Mart’tan itibaren her yere asılıyor. Şehri siz de geziyorsunuz vatandaşlarımız da görüyor. Her yerde AKP, MHP, DSP CHP bayrakları var, hatta biz az bayrak astığımız için vatandaşlarımızda tepki bile alıyoruz. Biz bu konuda görüntü kirliliğine sebep olmayalım vatandaşı bıktırmayalım diye hassasiyet gösteriyoruz. Arkadaşlar itfaiye erlerinin yanına gitti. Onlar hala kesiyorlar. Kesmeyin diyorlar. Dinleyen yok. Geldiler bana dediler ki, itfaiye erleri müdürlerinden böyle talimat almışlar. Bende müdürü aradım. Açmadı.  Bu arada bizi gören bir kaç araba daha durdu. Arkadaşlar bana ‘neler oluyor başkanım’ dediler. Bende ‘bayrakları kesiyorlar neden kestiklerini öğrenmeye çalışıyorum’ dedim. O arada ben arabadayım. İtfaiye Müdürü beni aradı. Bende ‘Trakya Birlik kavşağındaki bayrakları neden kesiyorsunuz’ dedim. ‘efendim Başkanımız Hamdi Sedefçi beni aradı talimat verdi’ dedi. ‘ne diye talimat verdi’ dediğimde ‘seçim bürosu olmayan yerlerdeki bayrakları kesin’ dedi bende ‘peki’ dedim kapadım. Kendisine hiç bir şey demedim”

üniversitehaber-kpk2

BU DEMOKRATİK BİR YARIŞ OLAMAZ..

Demokratik yarışın bu şekilde olmayacağının altını çizen GÜRKAN, “Böyle bir seçim yarışı olamaz. Her şeyin bir ahlakı var, Onuru var, kaidesi var, kuralı var. Seçimin adil ve güvenilir olması en önemli husustur. Sayın Sedefçi ilk günden bu yana belediyenin bütün imkânlarını kullanıyor. Bütün araçlarını kullanmaması gerekirken kullanıyor. Belediye personelini zorlayarak, işten çıkarmakla tehdit ediyor. Bir kısmını da işten çıkardı. Halkımız bunları görmüyor mu zannediyor. Edirne halkının da bir sabrı vardır. Edirne halkının da, bizim de canımıza tak dediği bir nokta var dedi.

 

HANGİ YETKİ İLE TALİMAT VERİLDİ

Gürkan Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim takvimi başladığı andan itibaren belediyenin böyle bir yetkisi olmadığını ifade ederek, “Belediye’nin bayrakları kestirmek gibi bir yetkisi yok. Çünkü Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim takvimi başladığı andan itibaren belediyenin böyle bir yetkisi yok. Şöyle olur ancak, herhangi bir vatandaş, herhangi bir siyasi parti bir usulsüzlük görüyorsa gider seçim kuruluna şikayetini yapar. Seçim Kurulu toplanır, bir karar alır. Bize derki şuradaki bayraklarınızı kaldırın. Biz kaldırmazsak o zaman polis ya da itfaiye gelir bu bayrakları indirir. Sayın Sedefçi siz yüksek seçim kurulu değilsiniz. İlçe seçim kurulu değilsiniz. Hangi yetki ile itfaiye Müdürüne gecenin bir vakti talimat veriyorsunuz? O garibim de işinden, aşından olmasın diye korkudan itfaiye erlerine talimat veriyor. Cumhuriyet Halk Partisinin bayraklarını kestiriyorsun” şeklinde konuştu.

chp-bayrakları kesildi

KESTİRDİĞİNİZ O BAYRAKLARIN SAHİPLERİ SİZE SANDIKTA DERS VERECEK

Hamdi Sedefçi’nin 20 sene Belediye Başkanlığı koltuğunda kestirdiği CHP bayrakları sayesinde oturduğunu hatırlatan Gürkan, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi bayrakları sizi 20 yıl Belediye Başkanı yaptı. Şimdi ise CHP bayraklarını kestiriyorsunuz. Hem de hiçbir yetkiniz olmadan. Tamamen ahlaksızca. O bayraklar, o altıok sayesinde siz bu kentte 20 yıl Belediye Başkanı maaşı aldınız. Belediye Başkanının imkanlarından faydalandınız.

Ama biliniz ki, 30 Mart’ta kestirdiğiniz o bayrakların sahipleri size sandıkta hak ettiğiniz dersi verecek.

Böyle bir hakkınız yok. Eğer Cumhuriyet Halk Partisinin bayrakları yanlış yerde ise gidersiniz ilçe seçim kuruluna şikayet edersiniz orası da gerekeni yapar. Siz kimsiniz ki Cumhuriyet Halk Partisinin bayraklarını indiriyorsunuz”

MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ

Gürkan Seçimi kaybettiklerini anladıkları için bu şekilde asılsız gündem yarattıklarını vurgulayarak sözlerini şöyle bitirdi

EDİRNE HALKI SANDIKÇA GEREKEN CEZAYI KESECEKTİR.

Şimdi mal bulmuş mağribi gibi, seçimi kaybettiklerini anladıkları için,

Cumhuriyet Halk Partisini bölmeyi beceremedikleri için,

AKP’ye payanda olmayı beceremedikleri için,

AKP’nin dümenine su taşımayı beceremedikleri için,

AKP’ye Edirne’de seçimi kazandıramadıkları için şimdi vay efendim CHP’liler itfaiye erlerini saldırmışlar gibi asılsız ahlaksız açıklamalar yapıyorlar. Bu doğru değil. Bu demokrasi değil”

 

     Edirne halkı; Ülkesine, Cumhuriyete, Cumhuriyet Halk Partisine saldıran bu zihniyete cezasını sandıkta kesecektir.

CHP VARSA HERKES İÇİN VAR.

 

 33 total views,  2 views today

Next Post

AHMET GÜNEŞEN; “Postacı Kapıyı iki kere Çalar”

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen önceki gün Edirne Ajans Medya Grubu yayın organlarından 92,2 RADYO SU’nun canlı yayın konuğu oldu. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri YALIN’ın sunduğu “SEÇİM ÖZEL” programının canlı yayın konuğu olan Günşen burada yaptığı açıklamada; Edirnelilerin kendisine gösterdiği büyük ilgiden memnun kaldığını ifade […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp