Gürkan, “kırkpınar edirnelileri bekliyor”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni daha geniş kapsamlı olarak ülkemizin her köşesinde tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini belirtti.

RECEP GÜRKAN

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin Edirne için olduğu kadar Türk Tarihi içinde çok önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin diğer yıllardan daha da özel ve güzel olması için hazırlıklarına ayrı bir özen gösterdiklerini belirtti.

  1. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin bu yıl diğer yıllara göre daha nezih bir ortamda gerçekleşeceğini söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kırkpınar’a öncelikle Edirneliler sahip çıkmalıyız. Bu nedenle tüm hemşehrilerimizi Kırkpınar’a bekliyoruz.” dedi.

Başkan Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tanıtımı amacıyla bu yıl bir Tanıtım TIR’ın hazırlandığını belirterek, “LED ekranı olan bir TIR, Kırkpınar’ı tanıtım için yollara çıktı. Ülkemizin her bir şehrini gezerek, Kırkpınar’ımızı her yönüyle tanıtarak, ülkemizin güzel insanlarını kentimize davet ediyoruz. Tanıtım TIR’ı Antalya’ya kadar gidecek, Antalya’dan Eskişehir üzerinden geri dönecek.  23 günde 20 şehir gezecek. İstanbul’da 3 gün kalacak” dedi.

Kırkpınar ve Edirne’nin tanıtım filmlerinin TIR’da bulunan LED ekranda yayınlandığını ifade eden Gürkan, “Gidilen şehirlerde ki insanlarımızın tepkilerini çok olumlu. Şehirlerdeki yerel ve ulusal basında oldukça fazla ilgi gösteriyor. Bu hem kentimizin hem de Kırkpınar’ımızın tanıtımı açısından çok önemli.” diye konuştu.

Geçen yıl düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde bir takım değişikliklere gidildiğini ifade eden Gürkan, “Bu yılda çok farklı şeyler yapacağız. Neler olduğunu söylemeyeceğim, çünkü herkesin gelip neler değiştiğini görmesini istiyorum.  Tüm Türkiye’yi Kırkpınar’a davet ediyorum ama özellikle Edirnelileri davet ediyorum.  Kargaşanın olmadığı göreceksiniz. Nezih bir ortam olacak. Rahatsız olmayacaksınız. Rahatsız edilmeyeceksiniz. Kırkpınar Edirnelileri bekliyor” dedi.

 

 

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

İki Dernek DSİ’dekiiftarda buluştu

Dünyam Zihin Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği ile Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesinin düzenlemiş olduğu geleneksel iftar yemeği DSİ Sosyal Tesislerinde yapıldı.               Vali Yardımcısı Salih Altınok, Yunanistan Edirne Konsolosu Evi Charitidou ,Sağlık İl Müdürü Muhsin Kişioğlu,Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hayrettin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp