Gürkan Konvoy Eşliğinde Edirne’ye Geldi

admin

Parti meclisi tarafından Edirne Belediye başkanlığına atanan Edirne Milletvekili Recep Gürkan dün Tem Yolunda kendisini davul zurna ile karşılayan konvoy eşliğinde Saraçlar Caddesinden parti İl merkezine geldi. Gişeler girişinde biriken partililere kısa bir konuşma yapan adaylığı konusunda bilgi veren Gürkan şunları kaydetti; “Parti meclisimizin aldığı kararla bu görevi kabul ettim” dedi.

recep-gürkan-karşılama2

Daha sonra beraberinde İlçe belediye Başkan adayları ile parti binası önüne gelen Gürkan burada biriken partililere yaptığı konuşmada adaylığı konusunu değerlendirdi Gürkan konuşmasında şunları söyledi; “ Hepimiz CHP’liyiz partimizin başarısı için çalışıyoruz. Partimiz tarafından bize ne görev verilirse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Ben bütün arkadaşlarımı görev almaya davet ediyorum.

recep-gürkan-karşılama5

Belediye meclis aday adayı arkadaşlarımı liste yapmak için davet edeceğim. CHP en büyük ve Cumhuriyeti kuran bir partidir.Edirne’miz çok iyi yönetilmesi gereken tarihi bir şehirdir.Ben aday adayı arkadaşlarımı bu konuda emek veren partililerimi kutluyorum. Genel Başkanımızın selamlarını getirdim. Kendilerine sunacağım. Aday adayı arkadaşlarımızın önerileri ile belediye meclisini birlikte oluşturalım.Edirne’yi Edirne halkı ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yönetelim.

recep-gürkan-karşılama3

Şu anda Eski Milletvekilimiz Bilgin Paçarız da aramızda.Edirne’mize 20 yıl görev yapan Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi Edirne’ye çok yararlı hizmetler yapmıştır.Edirnelilerin gönlünde taht kuran değerli bir büyüğümüzdür.Bugüne kadar yaptığı hizmetleri nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum.

recep-gürkan-karşılama4

Bize kentleşme anlamında rehberlik yapmasını diliyorum. Bir karar verip partimizden ayrılmıştır. Buna saygı duyuyorum ve başarılar diliyorum. Birileri gizlenirken bizim dedelerimiz Cumhuriyeti korumak için canlarını feda etti. Geçmiş dönemdeki Genel Başkanlarımızı minnetle anıyorum.Kimse partimizden büyük değildir.Partimizin büyüğü Mustafa Kemal Atatürk’tür.

recep-gürkan-karşılama6

Ülkemiz çok güç günlerden geçiyor. Yoksulluk ve yolsuzluğu önlemek vaadi ile göreve gelenlerin son günlerde düştüğü durumu görüyorsunuz. Bunların evlerinde ayakkabı kutularında ve kasalarda trilyonlarca para çıktı. Sağlık Bakanı benim bu ülkede bir çivim olmadığını söylemiş. Benim Trakya Üniversitesinde hizmetlerim ortada. Üniversite’de birçok birimin açılmasında etkili oldum. Fen Lisesinin açılışına katkı sağladım.

recep-gürkan-karşılamakpk

30 Martta sizin alnınıza hangi çiviyi çakacaklar göreceksiniz. Kırkpınar’da bayrağımız geçerken ayağa kalkmayanlar gereken dersi alacaktır.

ADAY ADAYLARIMIZI GÖREV ALMAYA DAVET EDİYORUM

Aday adayı arkadaşlarımız olağanüstü çalışma yaptılar. Belediye başkan aday adaylarımızı ve Belediye Başkanımızı canı gönülden kutluyorum. Bu arkadaşlarımıza Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nun selamlarını getirdim. Aday adayı olmak herkesin hakkıdır. CHP’de koltuk sevdalısı yoktur. Aday adaylarımız pırlanta gibi arkadaşlarımız Genel Başkanımız bazı bölgelerde yönetim değişikliğine gitti. Ben kendisine beni istediğin zaman geri çekebileceğini söyledim. Genel Başkanım bana böyle bir niyetim yok sen 30 Mart akşamı Edirne’de seçimi kazanıp geleceksin dedi. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum kendisi belediyecilikte marka olmuştur. Kendisi karar vermiştir bu yolunda başarılar dilerim. Belediye Başkanı Aday adaylarını seslenmek isterim ben bu kenti tek başıma yönetemem bu görevi tüm arkadaşlarımız demokratik kuruluşlarımız ve odalarımızla yönetmek istiyorum.

recep-gürkan-karşılama7

Aday aday adaylarına çağrım şudur Belediye Meclisine katılın Edirne’yi birlikte yönetelim. Alınacak ortak kararlara karşı olanların ben de karşısında olacağım. Edirneli tüm yurttaşlarımıza sesleniyorum. Yapacağımız çalışmalara katkısı olacak ve eleştirisi olan tüm kurum ve kuruluş temsilcilerini Cumartesi günü ETSO toplantı salonunda yapacağımız toplantıya bekliyorum. Oraya katılıp açık açık önerilerini sunsunlar. Ben buranın milletvekili olarak sorunlarını biliyorum. Bu kentin daha çağdaş olması için projesi olanlar oraya gelsin birlikte karar verelim” diyen Gürkan daha sonra tüm İlçeler ve belde başkanlarının ve kapanan belde başkanlarının tanıtımını yaptı, kendilerine başarılar diledi.

recep-gürkan-karşılama1 recep-gürkan-karşılama1-tuncay-aytın

recep-gürkan-karşılama8

 

 

 

 

 

 

 31 total views,  2 views today

Next Post

Hal’e Bir Hal Oldu

Edirne’ye sebze ve meyve pazarlayan Belediye Sebze Hal’i Başkanı Emre Ray, hal esnafının güç durumda olduğunu belirterek şunları kaydetti; “Yeni çıkan hal yasasına göre Faturası olan malın satışı engellenemiyor. Bazı seyyarlar ve buradan mal almayan esnaflar İstanbul’dan aldıkları malları pazarda rahatlıkla satabiliyor. Daha önceleri yerel yönetimlerin buna müdahalesi oluyordu, satışını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp