Gürkan “Kurtuluş Günleri Ulusal Dayanışma Günüdür”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne CHP milletvekili Recep Gürkan Edirne ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluş günleri ile ilgili açıklamasında Edirne ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtulduğu günler; ulusal dayanışma ve bütünleşmeyi, bir ulus olma sevincini ve hep birlikte tek hedefte birleşerek, ulusal onuru koruma erdeminin yaşandığı tarihi günler olduğunu belirterek şunları söyledi; “recep-gürkan-edirne

91 yıl önce, 18 Kasım Uzunköprü, 19 Kasım Meriç, Keşan, 20 Kasım İpsala, 22 Kasım Süloğlu, 23 Kasım Havsa, 24 Kasım Enez, 25 Kasım Edirne, 27 Kasım Lalapaşa düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Büyük bir gurur ve mutluluk içinde kutladığımız kurtuluş günlerimizi tüm değerli hemşerilerimle birlikte kutlayacağız.

Milli Mücadeleyi yapan doğrudan doğruya milletin kendisidir milletin evlatlarıdır diyen Ulu

Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü doğrularcasına, o zor günleri en güzel şekilde gelecek kuşaklara aktarmaya çalışanlarda yine milletin kendisi, milletin evlatlarıdır.

Ne mutlu bizlere ki atalarımız bizler için canlarını vermekten çekinmemişler, ne mutlu bizlere ki bunun değerini ve kıymetini bilenlerdeniz, ne mutlu bizlere ki anne ve babalarımız belli.

Türk ulusu tarihi boyunca, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeden yaşamayı kendisine ilke edinmiş ve bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almış bir ulustur. Kurtuluş Savaşımızda bunun en güzel kanıtıdır.

Bu yıl Edirne ilimiz ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz. Tarihimizi canlarıyla kanlarıyla yazan, bu toprakları bizlere ebedi yurt haline getiren, Aziz Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlimiz ve ilçelerimizin Kurtuluş yıl dönümünü kutluyor, değerli hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi

 112 total views,  2 views today

Next Post

TARİH YAPMAK VE YAZMAK

Edirne valeliğince düzenlenen gençlerimizi sanata özendiren ve bu amaçla seçilen öğrencilerin eğitileceği toplantıda Milli Eğitim Müdürümüz ve Edirne Valimiz ilginç ve bence çok yararlı konuşma yaptı. Ülkemizde ilgi alanı gittikçe azalan, medeni olmanın ve çağdaşlığın bir anlamda kıstası olan roman, tiyatro, şiir gibi sanat alanlarına ilginin gelişmesi gençleri bu konuda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp