Gürkan, Mahalle sorunlarını yerinde inceliyor

admin

Göreve geldiği günden itibaren halkla ve esnafla  iç içe olan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Edirne’de deki tüm mahalleleri belirli aralıklarla ziyaret etmeye devam ediyor. Gürkan önceki gün Barutluk Mahale Muhtarı Zeki Yaşagör’ü iş yerinde ziyaret etti ardından Mahalle sorunlarını muhtar Yaşagör ile sokak sokak gezerek mahalle sakinlerinden dinledi ve sorunlarına yerinde çözüm üretti.

“Bize Recep Başkan gibi Belediye Başkanı lazım.”

 Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Barutluk Mahallesi sakinleri; “Bizi ziyaret edip sorunlarımızı dinleyen Başkanımız Recep Gürkan’dan Allah razı olsun. Onun varlığını her zaman yanımızda hissetmeye devam ediyoruz. Bize Recep Başkan gibi Belediye Başkanı lazım. Onu biz seçtik. Bize gelip sorunlarımızı dinlediği için tekrar kendisine teşekkür ediyoruz. Mahallemizin sorunlarını yakından takip edip başkanımıza ileten ve en kısa zamanda çözüme kavuşturan muhtarımız Zeki beye de teşekkür ederiz” dediler.

“İstediğimiz çalışmalar  son zamanlarda özellikle daha hızlı yapılmaya başladı”

Barutluk mahalle muhtarı Zeki Yaşagör de gazetemize yaptığı açıklamada;  “Belediye Başkanımız Sayın Recep GÜRKAN’la daha önce beraber tespit ettiğimiz eksikleri, sonra tekrar dolaştığımızda bu yerlerle ilgili çalışmalar yapıldı. Şuanda da tespit edilen yerlerin çalışmaları yapılıyor. Tabi halkında burada büyük bir memnuniyeti var.  Güzel bir çalışma oluyor, eksikler gideriliyor. Bazı bölgelerde sorunlar birikmişti. Özellikle bizim TOKİ, Eski TOKİ Fırınlar sırtı mevkisi dediğimiz yerde, drenajdan dolayı bir sıkıntı vardı. Önceki TOKİ yönetiminin almış olduğu bir sorunlu bir yer vardı. Bu sorun uzun uğraşmalar sonucu  biraz uzadı ama sağlam ve sağlıklı bir çalışma yapıldı. TOKİ halkı da bu çalışmadan memnun,  daha önce çok fazla olan koku olayı apartmanların alt katlarındaki rutubetten kaynaklanan sorunlar bundan sonra çözülmeye başlayacak. Birde Özellikle TOKİ bölgesinde yapılan yol çalışmaları var asfalt çalışmaları var. Yine TOKİ’de, Pazar yeri sorunu vardı. Eski TOKİ Fırınlar sırtı mevkiinde pazar yeri tespiti yapıldı, ihalesi yapılma aşamasında. Tabi burada insanların ulaşımdan dolayı Pazar alışverişleri sorun oluyordu. Kıyık’taki Eski Perşembe pazarı kaldırılacak ve O Pazar yeri buraya taşınacak. Yani bu iyi bir çalışma oldu. Başkanımıza da bu duyarlı çalışmalarından dolayı mahalle halkı adına TOKİ halkı adına teşekkür ederiz. Başkanımız zaten bu konulara duyarlı yaklaşmıştır.  İstediğimiz çalışmalar  son zamanlarda özellikle daha hızlı yapılmaya başladı. Ekiplerde arkadaşlar iyi çalışıyor. Çok önemli bir sorun yok. Arkadaşlar bu konuda gerekli ilgiyi gösteriyorlar. Yani mahallemiz daha fazla çalışma aşamasına geldi. Daha da iyi olacağına inanıyorum. Belediye  çalışanlarına ve Belediye Başkanımıza duyarlı çalışmalarından dolayı mahalle halkı adına teşekkür ederim.

 103 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’nin Ulaşım Mimarından ETUS’a önemli ziyaret

Ilıcalı “İDEAL BİR SİSTEM; ÖRNEK BİR UYGULAMA” Türkiye’de ulaşım sistemine yön veren ve ulaşımın mühendisliğini ülkemizde ilk olarak tanıtan İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi aynı zamanda 22. ve 26. Dönem Erzurum eski milletvekili (Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkan Vekilliği yanı sıra Komisyon sözcülüğü de yapmış bulunan) Prof. Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp