Gürkan “Mal varlığı sadece kendinize ait malı açıklamakla olmaz”

admin

CHP Merkez ilçede basın toplantısı düzenleyen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, kendisinin, ailesinin ve çocuklarının mal varlığını açıkladı.

recep gürkan basın toplantısı-mal varlıgı-kpk


Cumartesi günü seçim yasaklarının başlayacağını bu toplantının beklide son toplantı olacağının belirten Gürkan şunları kaydetti; “ Bizim için seçim sonuçları konusuna baktığımızda son on gündür partimize büyük bir destek artışı var. Edirne’de bizim oyumuzun bize en yakın partiden iki buçuk kat yüksek olduğu görünüyor. Bu günlerde piyasada çeşitli haberler dolaşıyor. Bu bilgilerin bir kesimi kirli bilgilerdir. Bu dosya konusuna tekrar dönmek istemiyorum. Daha önce de ifade ettim yaşamım boyunca bir kez olsun sanık olarak ifadem alınmadı. İhaleye fesat karıştırmaktan hâkim karşısına çıkmadım rüşvet ve yolsuzluktan çıkmadım. Başkaları çıktı mı denilirse onu kendine sormak lazım. Edirneliler her şeyi biliyor” dedi.

recep gürkan basın toplantısı

Gürkan; “ insanlar bir işe girerken veya başvuruları halinde sabıka kaydı denilen adli sicil kaydı gerekir. Belediye Başkan Adayları böyle bir belgesini ortaya koysun. Adli sicilde ceza kesinleşmişse yer alıyor. Bilindiği gibi ben mal varlığıma açıklayacağımı beyan etmiştim. Bugün onu açıklayacağım. Siyaset bir geçinme aracı olmamalı. Mal varlığı sadece kendinize ait malı açıklamakla olmaz.

Siyasette ne siz ne de yakınlarınız zenginleşmemeli . Biz siyaseti böyle biliyor ve böyle yapıyoruz. Ben burada sadece benim değil eşimin üzerine kayıtlı olanları da, kızımın üzerine kayıtlı malları ve oğlum 14 yaşında onunkileri de açıklayacağım. Ben tüm adaylara buradan çağrı yapıyorum. Herkes kendinin ve ailesinin, mal varlığını açıklasın. Ben 27 yıl kamu hizmeti yaptığım için bizden 5 yılda bir hem kendimin hem de bakmakla yükümlü olduğum eşim ve çocuklarımın her beş yılda bir mal beyanımı bildirdim. Yasaya göre kendinizin yanında bakmakla yükümlü olduğunu kimselerin de mal beyanını bildirmeniz gerekir. Benim ve ailemin mal bildirimi şöyle:

recep gürkan basın toplantısı-sabıka kaydı-edirnerecep gürkan basın toplantısı-mal varlığı1-edirne

 

 

 

 

 188 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan: “Kestirdiğiniz bayrakların sahipleri cevaplarını sandıkta verecek”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP’lilerin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayraklarını kesen itfaiye erlerine saldırdığı iddialarına yanıt verdi. Gürkan Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim takvimi başladığı andan itibaren belediyenin böyle bir yetkisi olmadığını ifade ederek, “seçimi kaybettiklerini anladıkları için, Cumhuriyet Halk Partisini bölmeyi beceremedikleri için, AKP’ye payanda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp