Gürkan Milletvekilliği istifasını sundu

admin

Edirne Belediye Başkanlığını kazanarak pazartesi günü mazbatasını alan Recep Gürkan Salı günü Ankara’ya giderek, mazbatasıyla birlikte Milletvekilliğinden istifa dilekçesini sundu.

RECEP-GÜRKAN-İSTİFA3

Yasalar gereği , Belediye Başkanlığı gibi halk oyu ile görevlere seçilen parlamenterler mazbatalarını almalarından sonra TBMM’ne istifalarını sunmaları halinde yeni görevinde karar kıldıkları için dilekçelerine sundukları anda istifaları kabul ediliyor.

EDİRNE belediyesi recep gürkan ve meclis üyeleri mazbata töreni (104)

Böyle hallerde Parlamentonun istifa etmek isteyen milletvekillerinin bu kararını kararı kabul etmeme gibi bir sorunları yok.

Recep Gürkan Milletvekilliği ile ilişkisini kesmesinin ardından bugün Edirne’ye gelerek asli görevine başlayacak.

RECEP-GÜRKAN-İSTİFA

Belediye Başkanı Recep Gürkan Ankara’ya gittiği için yerine vekaleten Belediye Meclis Üyesi Serdar Yalçın er’i görevlendirdi. Yeni Belediye Başkanı’nın yerine ilk vekâlet eden Serdar Yalçıner oldu.

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER

Oldukça gergin ve stresli geçen bir mahalli seçim propagandaları sonunda, kazanan ve kaybedenler belli oldu. Beş yıl süre ile görev yapacak mahalli yöneticilerimiz mazbatalarını alarak koltuklarına oturdular. Belediye Başkanları Meclis üyeleri ile birlikte yaptıkları açıklamalarında dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Bunlar ülkemiz ve bölgemiz açısından çok önemli. Barışın huzurun olmadığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp