Gürkan; “Protokolün Bayramını Kutlamadık, Kutlamayacağız”

admin

DSC_0385

Edirne’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenlerine katılan Edirne Milletvekili Recep Gürkan,CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’ nun 30 Ağustos protokolüne  katılmaması ile ilgili olarak  sorulan bir soruya verdiği yanıtta” Türk Milletinin en önemli özelliklerinden biri de gelenekleridir. O gelenekler kolay oluşmaz. Yıllarca süren bir birikim sonucunda oluşur. Türk Silahlı Kuvvetleri 30 Ağustos Zaferinin mimarıdır. Bu Zafer Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk Silahlı Kuvvetleri milletimizi emperyalistlerin baskısı ve zulmünden kurtarmıştır.

Biz öteden beri, bir devlet geleneği olan 30 Ağustos Zafer Bayramlarında o ildeki en yüksek subaya giderek bu zaferin kazanılması nedeniyle teşekkür ederdik.

İKTİDAR MİLLETİN ALIŞKANLIKLARINI YOK ETMEK İSTİYOR

AKP iktidarı milletin alışkanlıklarını, reflekslerini yok etmeye çalışıyor. Bunu Türk Silahlık Kuvvetlerinin kutlama törenlerini elinden aldılar. Ankara’da Cumhurbaşkanına,  illerde ise valilere giderek teşekkür ediyoruz.

İyi de, Cumhurbaşkanı ve valiler bu işin içinde yok ki,30 ağustos Zaferi olduğunda.Biz halkın bayramını, halkla birlikte kutlamayı sürdürüyoruz.

Protokolün bayramını kutlamadık kutlamayacağız” dedi

 165 total views,  2 views today

Next Post

30 ZAFER BAYRAMININ 91. YILI KUTLANDI

Ülkemizde düşmanların bozguna uğratıldığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 91 yılı kutlandı. Talatpaşa asfaltında yapılan kutlama töreninde ilk olarak, Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi 54. Mekanize Tug. Kom Piyade  Tuğ Gen hidayet Arı halkın bayramını kutladı.    Kutlama törenine Edirne Milletvekili Recep Gürkan T.Ü.Rektörü daire müdürleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp