Gürkan Seçim vaatlerini açıkladı

admin

CHP Edirne belediye Başkanı Recep Gürkan ETSO’da düzenlediği basın toplantısında seçim vaatlerini açıkladı Sinevizyon görüntüsü ile Edirne’ye yapacağı hizmetlerini sıralayan Gürkan” Çalışanların tamamı maaşını almadan ben maaşımı almayacağım” dedi.

recep gürkan -etso-basın toplantısıkpk

Recep Gürkan projeleri ile ilgili konuşmasında Belediye’de dört temel ilkeyi esas alacaklarını Bunların demokratik, Şeffaf, Katılımcı, hesap verebilir belediyecilik olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Edirne Belediyesi Edirne’nin birleştirici gücü olacak. Kapımız her zaman halka açık olacaktır. Her hafta Perşembe günleri saat 16.00 dan sonra belediyede halka açık “Açık kapı uygulaması” yapacağız .O saatte sorunları olan vatandaşların sorunlarını dinleyeceğiz. Toplumun tüm renkleriyle barışık olacağız Edirne ‘de ikamet eden 150 bin insanımız için birleştirici olacağız.

EDİRNE’Yİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

Ortak akıl ile kentimizi yöneteceğiz . 15 Şubatta yaptığımız toplantıda çeşitli kuruluşlardan Edirne hakkında öneriler aldık. Bize gelmeyen kuruluşların ayağına biz gideceğiz. Edirne halkı hizmetin en fazlasına layıktır. Edirne Başkentlik yapmış bir kenttir daha sonraları da önemli bir kent olmayı sürdürmüştür.Şimdi de balkanların başkenti olmaya adaydır. Edirne’ yi sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının önerilerini alarak yönetmek istiyoruz.

recep gürkan -etso-basın toplantısı2

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI AÇILACAK

Belediyemizde her 6 ayda bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Yaptığımız işleri halkımızın denetimine açacağız. Bölgemizin en önemli sorunu işsizlik. Bu amaçla meslek edindirme kursları açacağız Bunları şimdilik Kıyık ve Karaağaç mahallesinde uygulayacağız. İşverenlerin talepleri doğrultusunda kurslar düzenleyerek iş imkanı sağlayacağız. Böylece kentimizden göçü önlemiş olacağız. Edirne’nin yine en önemli sorunlarının başında alt yapı sorunu gelmektedir. Edirne’mizin su şebekesi eskimiş durumda kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanalları revize edilecek. Kansolejen tehlikesi olan asbestli su boruları değiştirilecek. Edirneliler musluklarından su içecek duruna gelecek.

recep gürkan -etso-basın toplantısı

Edirne vahşi çöp depolama derdinden kurtulacak. Geri dönüşümü olan çöpler evlerden alınacak. Bugüne kadar çeşitli nedenlerle yapılamayan arıtma tesisleri yapılacak nehirlerin kirlenmesi önlenecek. Yine Edirne’mizin en önemli sorunlarından biri olan Otopark sorununu katlı otopark sistemi ile çözüme kavuşturacağız.Pazartesi pazarının olduğu yerin altına çok katlı otopark yapmayı düşünüyoruz.Yine şehir içindeki otoparkların kapasitesinin arttırılmasını sağlayacağız.Bu arada Edirne’yi engelli vatandaşlarımızın mutlu olarak yaşayacağı bir kent haline getireceğiz.Engelli Vatandaşlarımız ulaşım araçlarından ücretsiz olarak yararlanacaklar.Şehrin belli yerlerine engelli vatandaşların araçlarının akülerini doldurmaları için merkezler açacağız.

Sanat zevki, özellikle tiyatroya ilgi ancak küçük yaşlarda gerçekleşir. Biz bu amaçla Edirne’de çocuk tiyatrosu kuracağız. Edirne’mizin nüfusunun beşte biri üniversite öğrencisi. Gençlerimizin kendilerini özgür hissedeceği sosyal alanlar yaracağız. Gençlerimizin yoğun olarak bulunduğu alanlarda Wi-fi hizmeti sağlayacağız. Yaşlı vatandaşlarımız için hobi bahçeleri kuracağız yatalak hastalarımız için için belediye olarak 24 saat hizmet verecek Alo yardım hattı kuracağız. Kadınlarımızın el işlerini ve sanatsal ürünleri hazırlayıp sergileyip değerlendirecekleri alanlar açacağız. Kadın derneklerinin gezilerini belediye imkânları ile gerçekleştireceğiz. Üniversiteyi temsilen bir öğrenci belediye meclis toplantılarına katılacak. Öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebileceği kültür merkezi yapacağız.Kentin ulaşım sistemini taraflarla birlikte çözeceğiz. Bölgemiz bir tarım bölgesi Çiftçilerimizi tarlasına da sahip çıkacağız ürünlerini pazarlamalarına destek vereceğiz. Meslek odaları ile işbirliği yaparak tüm yöresel ürünlerin ulusal ve uluslar arası fuarlarda tanıtımına katkı yapacağız.Belediye bütçelerinde amatör spor için ayrılan 500.000 TL ödeneği tüm amatör kulüplerimize eşit oranda dağıtacağız.

recep gürkan etso8

Edirne’de yapılan festivallerin tanıtımın ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtacağız. Kentin dışında inşa edilecek olan “Turizm Otogarında” kentimize gelen turistlerin tarihi ve turistlik yöreleri gezmesini sağlayacağız. Kırkpınar’ı önce ulusal düzeyde tanıtacağız.Her ile kendi ürünlerini tanıtmak amacı ile Kırkpınar’da stant açmalarını sağlayacağız.

Gelen turistlerde Edirne esnafının para kazanması için tüm imkanları seferber edeceğiz.Bunun Avrupa’daki örneklerinden yararlanacağız. 25 kasım stadına halkın yararlanacağı park haline getireceğiz. Nehir çevreleri için de ayni sistemi uygulayacağız. Elektrik fabrikamız restore edilecek ve nikâh salonu haline getirilecek. Edirne7de Kurtuluş Savaşı müzemizi kuracağız Hafızağa konağının Kent Müzesi haline getireceğiz. Yine kentimize yakışan modern tuvaletler kuracağız” dedi.

 

 

 207 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN”SANIK OLARAK MAHKEMEYE ÇIKTIĞIMI GÖSTERSİNLER MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM”

Hava muhalefeti nedeniyle açık hava toplantısını yapamayan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonunda kendisine destek amacı ile gelen Yalova Milletvekili, CHP Genel Başkan Vekili Muharrem İnce’nin de konuşmacı olarak katıldığı bir toplantı düzenledi. Bu toplantının ardından Salı günü ETSO’da düzenlenen toplantıya, CHP Yalova Milletvekili Genel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp