Gürkan “Selimiye’yi Engelleyen İnşaatlara İzin Yok”

admin

Edirne Belediyesinin Mayıs toplantısı yapıldı. Gündemde olan 18 madde ile 5 gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. Bundan böyle Edirne Siluetini kapayacak inşaatlara izin verilmeyecek. Edirne Belediyesinde 4 müdürlük kurulacak.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı

Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında yapılan belediye meclisi toplantısı öncesi Başkan Gürkan tarafından Belediye Meclisi üyelerinin toplu olarak çektirdiği fotoğrafları dağıtıldı. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin 2.  Maddesinde Edirne Belediyesi Sivil savunma uzmanlığı yönergesi görüşüldü Bu göreve Selim Bilginkaya’nın yetkilendirildiği kabul edildi.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (1)

Hal müdürlüğü kadrosunda münhal bulunan 1. Derece hal müdürlüğü kadrosuna 3. Derece hal müdürü kadrosunun ihdas edilmesi kararlaştırıldı.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (2)

Tahsil edilemeyen Belediye harçları konusunda aylık ücretlerin tahsilinin güç olması nedeniyle günlük olarak teklif komisyona havale edildi. 16-22 Haziran tarihlerinde yapılacak Kırkpınar etkinliklerinde Toplu taşıma araçlarının M ve T plakalı araçlar ile durak yerlerinin belirlenmesi yine komisyona aktarıldı. Bostanpazarında park eden Hafriyat Araçlarının mahalle halkını rahatsız ettiği için bu araçlara başka yer tahsisi konusu görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (3)

Şehir içi ulaşımda bileti olmayan vatandaşlar için uygulanacak sistem görüşüldü. Bileti olmayan Vatandaşlar sürücülere ücretini ödeyecek sürücü de 2 lirayı şeffaf olan kutuya atacak.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (4)

Görüşülen diğer bir madde ile Şehirlerarası otobüs terminalindeki Jandarma kontrol merkezi Ücretsiz olarak 25 yıllığına İl Emniyet Müdürlüğüne tahsisi kabul edildi. Belediye yanındaki ücretsiz araç yerlerinin uygun olmadığı, buraya yeni bir yer bulunması için komisyona havale edilmesi kararlaştırıldı. 6 taksicinin durak isteği yine komisyona havale edildi. 13 ve 14. Maddeler yine komisyona havale edildi.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (5)

Edirne Belediyesinin 2013 bütçesi kesin hesabının komisyona havale edilmesi bu konuda kararın 9 Mayısta yapılacak tek gündem maddeli toplantıda karara bağlanması kabul edildi. Edirne’nin B-4 gurubundan B5 gurubuna geçmesi nedeniyle yeni kadrolar ihdas oldu. Bunun için 4 müdürlük kurulması gerekiyor. Bugün için sadece Çevre koruma ve kontrol Müdürlüğü, Kentsel tasarım Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri müdürlüğü adında üç müdürlüğün kurulması karara bağlandı. Böylece Belediye’de 20 olan Müdürlük sayısı 23 oluyor.

Gündemde olan maddelerin görüşülmesinin ardından gündem dışı maddelerin görüşülmesine geçildi. Edirne’de Selimiye siluetini engelleyen yapılaşmaya izin verilmemesi görüşülerek kabul edildi. Belediye Başkanı Gürkan bu maddenin ittifakla kabul edildiği için meclis üyelerine teşekkür etti. Edirne Belediyesinde sportif, folklor ve diğer aktivitelerin arşivleneceği bilgi ve Dokümantasyon merkezi kurulması karara bağlandı. Tüm bel sen ile toplu sözleşme yapma yetkisinin Belediye Başkanına verilmesi karara bağlandı. Yola masa sandalye koyan esnaflardan alınacak işgal harcının belirlenmesi de komisyona havale edildi.

belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (6) belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (7) belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (8) belediye meclisi-recep gürkan- toplantı (9)

 

 

 

 

 

 

 119 total views,  2 views today

Next Post

Yunanistan Konsolosundan Sergiye Davet

Yunanistan’ın Edirne Konsolosu, Katarina Varvarigou konsolosluk merkezinde düzenlediği basın toplantısında 12 Mayıs tarihinde Devecihan’da açılacak, Yunan ve Kıbrıslı Naif Ressamların eserlerinin yer aldığı bir sergi açılacağını belirtti. Resim sergisi sanatseverler tarafından saat 10.00–18.30 saatleri arasında açık kalacak. Yunanistan’dan sanatseverlerin de katılacağı resim sergisinde Edirne’deki okullarda öğrencilerin burada özgün resim yapmaları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp