Gürkan Sendikacılarla Bir Araya Geldi

admin

CHP Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, Edirneli sendikacılarla bir araya geldi. Toplantıya Türk İş Trakya Temsilcisi Tes- İş Sendika Edirne Başkanı Erkan Çakan, Teksif Sendikası Edirne Şube Başkanı Şaban Girgin ve Genel Sekreter Mehmet Kafa, Tez-Koop İş Edirne Şube Başkanı Mehmet Maral ve sendika yönetim kurulu üyeleri katıldı.

recep-gürkan-sendika-ziyareti

Toplantıda konuşan Gürkan, Edirne’yi sendikaları STK’ ve sokaktaki vatandaşlarla birlikte yöneteceklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Benim sözcüğümde belediye halkın evi demektir. Biz bunu sağlayacağız. 30 Mart sonrası Edirne belediyesi 24 saat halkın hizmetinde olacak. Belediye bir işyeri değildir. Orada çalışanlar zaman tanımadan çalışılmalı. Göreve geldiğimizde 6 ayda bir halkla toplantı yapacağız. Orada herkes gelip belediye başkanını eleştirecek, önerilerini sunacak. Yine ayı sürede belediye hesapları açıklanacak. Burada yaptığımız hizmetler ortaya çıkacak. Böylece halka hesap verebilir bir belediye olacağız.

recep-gürkan-sendika-ziyareti1

BU İLDE YAŞAYAN HERKEZİN SÖZ HAKKI OLMALI

Demokratik, şeffaf ve katılımcı belediyecilik yapacağız. El ele verdiğimizde tüm sorunları çözeceğimize inanıyorum. Sendikalar, meslek kuruluşları ile periyodik toplantılar yapacağız. Bu kentte yaşayan herkesi bu konuda söyleyecek sözü olmalı. Böylece şehrimizdeki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacındayız. Kurumlar arasındaki ilişkiler bu kuruluşların tepesindekileri de etkiler. Edirne’nin birleştirici olma gücünü oluşturma amacındayız. Biz şanslı sayılırız. Odalarımızın ve sendikalarımızın başında kentimiz için idealleri olan yöneticilerimiz var.

recep-gürkan-sendika-ziyareti3

Bu yöneticilerimizin tamamı yapıcı yöneticiler.30 Martta Edirne’de her vatandaşın bir belediyesi olacak. Hangi konumda ve görüşte olursa olsun bunların tamamı bizim vatandaşlarımız. Bugün ülkemizde başka iller konuşuluyor. Bir yıl sonra Edirne konuşulacak” dedi.

recep-gürkan-sendika-ziyareti4

Daha sonra söz alan Tes- İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Çakan sendikaların yaşamın her alanında sözü olduğunu belirterek şunları söyledi; “Biz Türk iş olarak her zaman demokrasi ve hukukun üstünlüğünden yanayız, onu savunuyoruz. Ülkemizde gelir dağılımında büyük haksızlık olduğunu biliyoruz. Dileğimiz o ki, CHP yerel yönetimlerde özlenen yere gelir. Ülke yönetiminin özü yerel yönetimlerden geçer. Buradaki demokratik gelişmeler üst yönetimleri de etkiler hepimizin ortak arzusu budur. Dilerim bu günleri görmeye ömrümüz yeter. Ülkemiz gerçekten zor günlerden geçiyor. Bu zorlukların faturası da dar gelirlilere ve emekçilere çıkıyor” dedi.


recep-gürkan-sendika-ziyareti2

recep-gürkan-sendika-ziyaretikpk

 

 

 

 

 

 292 total views,  2 views today

Next Post

Adaylar Yetki Belgelerini Aldı

CHP Edirne İlçelerinin tamamının yetki belgeleri dün düzenlenen törenle adaylara teslim edildi. Ağa Köşkü Restaurantta düzenlenen törende konuşan CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, parti olarak uzun süren bir sürecin ardından adaylarını belirlediklerini ifade ederek, “Bugün adaylarımıza yetki belgelerini veriyoruz. Partimize ve Edirnemize hayırlı olsun” dedi. Bozkurt konuşmasının ardından tüm […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp