GÜRKAN, SODEM’in yönetimine seçildi

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 139 üyesi olan SODEM’in genel kuruluna tek liste ile gidildi. 95 belediyenin oyula Seferihisar Belediye Başkanı M.Tunç Soyer,  Yönetim Kurulu Başkanlığına Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise başkan yardımcılığına getirildi.

 

 

 

 

 

 

 

2011’de 12 sosyal demokrat İstanbul belediyesinin girişimi ile kurulmuş 2 sene içerisinde 80 üzerinde üye ile yaklaşık 9 milyon kişilik temsil kapasitesine ulaşan SODEM’in Olağan Genel Kurulu İstanbul Çınar Hotel’de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurula tek liste ile gidildi. 95 belediyenin oyuyla  Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer Yönetim Kurulu Başkanlığına, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise başkan yardımcılığına getirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

SODEM Denetim Kurumu üyeleri ise; Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan oldu.

Seçimlerin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

SODEM’in kuruluş amacı; üyesi olan belediyelerin kendi aralarında ve AB’li muhatapları ile siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel diyalog oluşturmasıdır. Böylelikle Belediyelerin hizmet kapasitelerini arttırmaları ve Türkiye’nin AB’ye katılımına katkı yapılması hedeflenmektedir.

 

 147 total views,  2 views today

Next Post

Sağanak Yağış için Uyarı

Edirne’de bugünden itibaren başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 27.09.2017 Çarşamba günü akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağı açıklandı.  Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada  metrekareye 21-50 kg. yağış bırakması beklendiğinden; meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar, dikkatli ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp