Gürkan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

admin

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan bölgedeki çalışmalarını aralıksız sürdürürken, oda ziyaretlerine de aynı hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ETSO yönetimini ziyaret edip yeni yönetimi tebrik eden Gürkan dün de Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

 

 

 

Milletvekili Recep Gürkan ile birlikte, CHP  İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai CANIM’ı makamında ziyaret ederek, başarı dileklerini sunarak,Edirneli üreticilerin sorunlarına yönelik bilgi alış verişinde bulundular. E

Özellikler Tarım kesimi tarafından çok sevilen Milletvekili Recep Gürkan burada yaptığı açıklamada; Gerçek üreticinin sorunlarının büyük olduğunu iktidarın buna duyarsız kaldığını, seçim zamanı çiftçimize sadaka gibi destekleme verdiklerini,  seçim döneminden sonra çiftçimizin sırtından derisini aldığını, mazotun, gübrenin, tohumun, ilacın fiyatlarının başını alıp gittiğini, hayvancılığın ise sistamatik bir şekilde Trakya bölgesinde bitirilmeye çalışıldığını, Köylerimizde genç neslin kalmadığını ve kısa bir süre sonra tarlalarımızı işleyecek insanlar bulamayacağımı söyledi.

ETB2

 

Gürkan; “Edirne’nin tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunlarını sürekli mecliste ve basında dile getiriyoruz. Ama İktidarın Tarım Bakanı kulaklarını Trakyalı çiftçilerin sorunlarına tıkamış görünüyor.  Ama ben inanıyorum ki milletimizin efendisi olan çiftçilerimiz o tıkanmış kulakları açacaktır.” Dedi.

ETB1

Borsa Başkanı Özay Öztürk, Milletvekili ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Başta Değerli Milletvekilimiz Sayın Recep Gürkan, İl Başkanımız Okta  y bey, İlçe Başkanımız Harika hanım’a bizleri ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Milletvekilimizin Üreticilerimiz için verdiği mücadeleyi yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Bizler de üreticimizin çıkarları doğrultusunda en iyisini yapmak için ben ve arkadaşlarımla bu yola çıktık. Edirnemiz için, Üreticimiz için, Çiftçimiz için, Vekillerimizle, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile ortak hareket edip,Üreticimizi özlediği günlere getireceğiz. Edirne’de yeni bir dönem başladı. Büyük bir sinerji oluştu. Buradan Edirnelilere yeni hizmetlerimizle müjdeli haberler vermeye devam edeceğiz” dedi.

ETB3

 

 

Haber: Necmi ENGİN

 207 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi Hayranı Şahsine Nine

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Hayranı olan ve Sedefçi’nin görevinde başarılı olması için sürekli dua eden İzmirli Şahsine Nine, dün Ayağının tozuyla İzmir’den Edirne’ye gelip Belediye Başkanı Sedefçi’yi makamında ziyaret etti. 88 Yaşında olan, yürümede güçlük çeken, Şahine Özkan, Hamdi Sedefçi’nin önümüzdeki dönem de Edirne Belediye Başkanı aday adayı olduğu için, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp