Gürkan; “ Yedi Yılda Bir köprüyü Yapamadılar”

admin

Saraçhane köprüsü başında bir basın toplantısı düzenleyen Edirne Milletvekili  Recep Gürkan,tarihi köprünün7 yıldan bu yana onarılmamasına tepki gösterdi.  Gürkan konuşmasında bu zihniyetin iş yapma diye bir amacının olmadığını belirterek şunları kaydetti; “ 7 senede bir köprüyü yapamadılar. Bir de Edirne’yi vizyon kent gelişmiş  şehir yapacaklarını söylüyorlar, Edirne’yi ihya edecekler. Kentimiz Balkanların parlayan yıldızı olacak.

EDİRNE’Yİ VİZYON KENT YAPACAKLARMIŞ

Önce sen 8 yılda onarmadığın köprüyü tamamla. Ondan Sonra Edirne’yi vizyon kent, marka kent Balkanların parlayan yıldızı durumuna getir.11 yıldan bu yana iktidardasınız. Çok güçlü ve çok büyüksünüz. Türk ekonomisinin şu kadar büyüttünüz. Fakat bir Saraçhane Köprüsünü yapamadınız yazıklar olsun! Bir köprüyü yapamayan AKP İktidarı Edirne’yi nasıl yönetecek?

KÖPRÜ BAŞINA TOPRAK DÖKMEKLE İŞ BİTİYOR MU?

Bunu Edirneliler 30 Martta takdir edecekler o zaman göreceğiz. Köprünün başına bir araba toprak getir dök kimse geçemesin. AKP’nin genel mantığı bu. Bir sorun mu var. O soruna yasak getirirsin, o da sorun olmaktan çıkar. Bu koşullarda o sorun ortadan kalkar mı? Burada da gördüğünüz gibi sorun ortadan kalkmıyor.

DSC_2212

Uzun yıllar bu bölgedeki vatandaşlarımız. AKP’nin çektirdiği zulmü ulaşım çilesini Her gün yaşayarak iliklerine kadar hissediyorlar. Bu yolun güzergahındaki köylerimiz kentimizin yerleşim alanları,Yıldırım,Yeniimaret,ardından Saraçhane Mahallesi  ve Sarayakpınar Köyü bu güzergahta bulunuyor. 2 bin kişi mevcudu olan bir Meslek Yüksek Okulu bulunuyor. Burada okuyan öğrenciler ve istikamete gidecekler, köprünün kapalı olması nedeniyle ulaşımda zorluk çekiyorlar. Üstelik köprü üzeri ışıksız olduğu için geceleri üzerinden geçmek mümkün olmuyor.  İnsan şu çirkin görüntüden utanç duyar.

Günümüz koşullarında bir köprünün önüne bir araba toprak dökerek kapatmak insan olanı utandırır.

AKP iktidarı bu denli beceriksiz ve yeteneksiz, halkına değer vermeyen bir iktidardır. Başbakan İstanbul Boğazına 3. Köprüyü yapmaya çalışacağına, Önce gelip buradaki tarihi Saraçhane Köprüsünü yaparak trafiğe açsın. O zaman ne denli becerikli olduklarını görelim.

 180 total views,  2 views today

Next Post

Kahve’den Gürkan’a Müfteri Suçlaması

Ey sayın Recep Gürkan sana Sayın dememin tek sebebi Edirne halkının oyları ile seçildiğin için dün yaptığın açıklamalardan sonra sana sayın da demem. Müjdat Kahve’nin adını haksız kazançla bir arada zikrederken çok dikkat edeceksin. Seni herkesin önünde müfteri ilan ediyorum. Müjdat Kahve’nin yaptığı bir ithalat elde ettiği bir haksız kazancı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp