GÜRKAN,14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

admin

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan Yaptığı yazılı açıklamada.Ülkedeki sağlık politikasını eleştirerek AKP’nin hastaneleri ticarethanelere çevirdiğini belirterek şunları kaydetti;  “Sağlık alanındaki toplumsal yıkımın sağlık çalışanları cephesindeki karşılığı, hükümetin uygulamalarının sonuçlarına tepkilerin ve şiddetin, sağlık çalışanlarına yönelmesi şeklinde olmaktadır.

recep gürkan -etso-basın toplantısı

ÜLKEMİZDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET UYGULANIYOR

Bugün ülkemiz ‘Sağlık çalışanlarına karşı şiddet uygulanan bir ülke olma’ ayıbıyla yüzleşmektedir. AKP; artık, sağlıkta ticarileştirmeyi ve özelleştirmeyi hedefleyen, bu amaçla hekimliği değersizleştiren, hekim emeğini ucuzlatan, mesleki bağımsızlıklarını yok eden sağlık politikalarına derhal son vermelidir.

AKP; yine; hekimlik mesleğinin insancıl özünü tahrip eden, hastayı müşteriye, hekimi tüccara, hastaneleri ticarethaneye çeviren “performansa dayalı ücretlendirme” uygulamasını hemen sona erdirmelidir. Yoksul halkımız ve aydınlarımız sağlık emekçisi hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının yanındadır.

PİYASACI ANLAYIŞ HALK SAĞLIĞI İÇİN TEHLİKE

Halkımız bilmektedir ki, sağlık alanında uygulanan bu piyasacı anlayış kendisinin yaşam hakkına en büyük engeldir. Türkiye’nin her yerinde, zor koşullarda “önce insan” diyerek, sağlık hizmeti vermeye çalışan, mesleki yeminlerini bir an olsun unutmayan tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramını yürekten kutlarız. Onların haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğimizi saygıyla kamuoyuna duyururum”dedi.

 260 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen’den Tıp Bayramı Kutlaması

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, bütün doktor ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. İnsan sağlığının güvencesi olarak yetiştirilen doktorların ve ekiplerinde yer alan bütün sağlık çalışanlarının özveri ve gayretlerinin, yapılan tüm övgülerin üzerinde olduğunu söyleyen Günşen, doktorların insanlık için var olduğunu belirtti. Hekimlerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp