GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı

admin

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (4)

 

 

 

 

 

 

 

WEBIT Festivali’nin bir parçası olan Akıllı Şehirler Zirvesi’ne katılmak için Sofya’ya giden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Sofya Kütüphanecilik ve Bilgi Teknolojileri Üniversitesi tarafından Fahri Doktora (Honoris Causa) unvanı verildi.

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Sofya Kütüphanecilik ve Bilişim Teknolojileri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Stoyan Denchev’i makamında ziyaret etti. Denchev  ve Gürkan iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel işbirliği konusunda bir süre sohbet etti.

Üniversitenin Senato Toplantı Odası’nda iki ülkenin milli marşlarının çalınmasının ardından Belediye Başkanı Gürkan, onur defterini imzaladı.

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Gürkan Onur Defteri’ne şunları yazdı:

“Uzun yıllardır birlikte mücadele ettiğimiz Türk – Bulgar dostluğunda bugün yeni bir adım atıyoruz. Üniversiteniz tarafından şahsıma verilen Fahri Doktora unvanını halklarımızın dostluğunun bir nişanesi olarak büyük bir gururla kabul ediyorum. Bu vesile ile sizi ve üniversitenizin yönetim kurulu üyeleriyle, senatosunu en içten saygılarımla selamlıyor, Türk ve Bulgar Halklarının dostluğunun sonsuza dek sürmesini diliyor, sizleri Edirne Halkı adına saygıyla selamlıyorum”

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Sofya Kütüphanecilik ve Bilgi Teknolojileri Üniversitesi tarafından Fahri Doktora (Honoris Causa) unvanı verilen Gürkan’a doktora cübbesini Rektör Denchev giydirdi.

Kendisine bu unvanı layık gördüğü için Rektör Denchev’e teşekkür eden Gürkan, 2006 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve 2012 yılında dönemin Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran’a da aynı üniversite tarafından fahri doktora unvanının verildiğini anımsattı.

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Recep Gürkan, tören sonrası Sofya Büyükşehir Belediye Başkanı Yordanka Fandakova’yı da ziyaret etti.

Ayrıca Başkan Gürkan’a Edirne Belediye Meclisi’nin Kadın Üyeleri; Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, AK Parti Meclis Üyeleri; Melek Yürük, Nahide Demir ile MHP Meclis Üyesi Ezgi Yetkiner de eşlik etti.

 

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı (1)

 58 total views,  2 views today

Next Post

İlkokul öğrencilerinden halk oyunları gösterisi

            Edirne Merkez Fahri Yücel İlkokulu ile 50.  Yıl ilkokulu öğrencileri Saraçlar Caddesinde folklor gösterisi sundu. Öğrencilerin gösterilerini halk ilgi ile izledi. Vatandaşlar öğrencilerin böyle halk oyunları gösterilerine hasret kaldığını, daha öncelik yıllarda bayramlarda folklor gösterilerinin daha çok yapıldığını, son yıllarda bu tür gösterilerin son […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp