GÜRKAN’DAN GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ’A SORU ÖNERGESİ

admin

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, geleceğimizin güvencesi öğrencilerimizin başarısında barınma ihtiyaçlarının karşılanması büyük önem arz etmektedir dedi. Her anne, baba evladının iyi bir eğitim alması için her türlü fedakârlığı yapmaktadır. İlgili Bakanlığın yapması gerekende bu anlamda ailelere, öğrencilere gereken desteği vermek olmalıdır. Alınacak kararlar sonrası hayata geçirilen projeler öğrenci odaklı aynı zamanda psikolojik ve pedagojik temellere dayalı olmalı fakat kesinlikle siyasi olmamalıdır diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın vermiş olduğu soru önergesi şöyledir;

2012- 2013 Eğitim yılının sonuna geldiğimiz bu aylarda öğrencilerden eylül ayına kadar olan yurt ücretlerinin peşin olarak istenmesi öğrencileri maddi olarak zorlamaktadır.

Aynı zamanda bazı yurtlarda tadilat gerekçesiyle öğrencilerin yurtları boşaltmaları istenmiş, nedenleri ortaya konmadan kız yurdu bloğu ve erkek yurdu bloğu olan kampuslarda sadece kız veya erkek yurdu bloklarının olacağı yönünde alınan karar uygulamaya konulmuştur.

Bu bağlamda;

1)      Aylık olarak ödenmekte olan yurt ücretlerinin, yaz aylarında 3 aylık peşin olarak alınmasının nedeni nedir?

2)      Öğrencileri ve ailelerini maddi olarak zor durumda bırakan 3 aylık peşin alınan yurt ücretini, aylık olarak tahsil etme yoluna gitmeyi düşünüyor musunuz?

3)      Kız yurdu ve erkek yurdu bulunan yurtları neden sadece kız veya erkek yurdu olarak düzenleme kararı aldınız? Bu kararın ayrıntılı gerekçesi nedir?

4)      Kız ve erkek öğrencilerin aynı kampüs alanında bulunmamaları için hangi illerde, hangi yurtlarda çalışmalar yapılmaktadır?

5)      Kız ve erkek öğrencilerin aynı kampüs alanında bulunmaları hangi pedagojik sorunların yaşanmasına neden olmaktadır? Bu konuda yapmış olduğunuz kapsamlı bir çalışma var mıdır?

6)      Bu kararı almadan önce, o yurtlarda yaşayan öğrencilerin fikirleri alınmış mıdır?

7)      Kız ve erkek yurt bloklarının bulunduğu kampüslerde eğitim görmüş, barınmış olan bizler ve bizim gibi vatandaşlarımızda ne gibi sorunlar tespit edilmiştir ki, kız ve erkek öğrenci yurt bloklarının farklı kampüslerde olmasına karar verilmiştir?hbr_RRAI9kFs3jI

 120 total views,  2 views today

Next Post

DAMIZLIK BİRLİĞİ ÜYESİNİN ÜÇÜZ BUZAĞI SEVİNCİ

                Havsa İlçesi Necatiye Köyü’nde hayvancılık yapan Damızlık Birliği üyesi İmdat AVCI’ya ait inek üçüz doğurdu. Hayvan sahibi İmdat AVCI 25.06.2013 tarihinde 2 dişi, 1 erkek olmak üzere üçüz buzağı doğuran ineğinin 2012 yılında da ikiz 2 dişi buzağı doğurduğunu, bu nedenle çok sevinçli olduklarını söyledi. Edirne İli Damızlık Sığır […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp