GÜRKAN’DAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

admin

31 Mart Yerel Seçimlerinde Edirne Belediye Başkanlığı’nı yeniden kazanan Recep Gürkan, ilk kez vatandaşlarla bir araya gelerek Kandil Simidi ikramında bulundu. Edirneliler, seçimi bir kez daha kazanarak; bir dönem daha belediye başkanlığı görevini yürütecek olan Recep Gürkan’ı hem tebrik etti hem de kandilini kutladı.  

31 Mart Yerel Seçimlerinde oyların yüzde 44’ünü alarak belediye başkalığını kazanan Recep Gürkan, seçimlerden sonra ilk kez vatandaşlarla bir araya geldi. Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve Miraç Kandilinde de devam edilen Kandil Simidi dağıtımına katılan Gürkan, vatandaşlara kandil simidi ikramında bulundu. Edirneliler de, seçimi bir kez daha kazanarak; bir dönem daha belediye başkanlığı görevini yürütecek olan Recep Gürkan’ı hem tebrik etti hem de Miraç Kandilini kutladı.

Bugünün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği gün olduğunu belirten Gürkan,  “Miraç Kandilimizin Edirne’mize, ülkemize, bütün Müslüman Alemine ve bütün insanlığa hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Umarım bu Miraç Kandili haksızlıkların, adaletsizliklerin, kan dökmelerin son bulduğu kandil olur. Bütün hemşehrilerimin kandilini kutluyor, kandillerinin mübarek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Edirne Belediyesi tarafından Miraç Kandilinde de diğer kandillerde olduğu gibi başta Saraçlar Caddesi olmak üzere şehrin farklı noktalarında vatandaşlara 10 bin adet kandil simidi dağıtıldı.

 

 315 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi Seçimleri değerlendirdi

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, 31 Mart Mahalli seçim süreç ve sonuçlarını değerlendirdi. Önceki gün akşam İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Edirne Belediye Başkan Adayı ile Belediye ve İl Genel Meclis Üyelerinin bir araya geldiği toplantıda 31 Mart yerel seçimlerinin süreç ve sonuçları ele alınarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp