Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle Edirne Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara geleneksel  kandil simidi ikram edildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tahmis Meydanı’nda vatandaşlara Kandil Simidi ikramında bulunarak, vatandaşların tek tek Kadir Gecesi’ni kutladı.

Bugünün hem Cuma hem de Kadir Gecesi olduğuna dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Başta Edirneli hemşehrilerimiz olmak üzere bütün Türk Milleti’nin ve İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni kutluyorum. Kadir Gece’miz mübarek olsun. İnşallah Kadir Gecesi tüm dünyada barışın, huzurun egemen olduğu bir güne vesile olur. Bu vesile ile Edirneli hemşehrilerime sağlıklar, sıhhatler diliyorum.  Ramazan Bayramı’mız yaklaştı. Haziran’ın 4’ünde Ramazan Bayramı’nı hep beraber kutlayacağız. Bütün vatandaşlarımın, bütün milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum; hepsine sağlıklar, mutluluklar ve esenlikler diliyorum” dedi.

Gürkan, Kadir Gecesi nedeniyle 15 bin adet kandil simidini Tahmis Meydanı başta olmak üzere, şehrin 24 mahallesine ikram ettiklerini söyledi.