Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü özel yetenek sınavları

admin

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü özel yetenek sınavları (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Özel Yetenek Sınavı 02 Eylül 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Alanında yetkin jüri üyelerinin katılımı ile gerçekleşen sınavda aday öğrenciler tüm yeteneklerini sergiledi.

Jüride yer alan Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanı Prof. Dr. Velislav Minekov ile hayatı, sanatçı kimliği ve Bulgaristan’da Cumhurbaşkanı adayı olması ile ilgili bilgiler verdi.Prof Dr. Velislav Minekov ; “Tüm dünyayı gezdim ve eğitimler verdim. Trakya Üniversitesine ilk geldiğimde buradaki güzel şartlar beni çok etkiledi. Buradaki çalışma şartları Balkanlardaki birçok üniversiteden daha iyi. Burada öğrenciler ve akademisyenler de çok iyi ve yetenekli. Burada yeni bölümler açmayı planlıyoruz. Edirne tarihi bir şehir.” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü özel yetenek sınavları (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’deki çalışmaları ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Velislav Minekov “Öncelikle Türkiye’yi çok seviyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye’nin birçok yerinde eserlerim sergileniyor. Burada çalışmalarım sanatseverler tarafından büyük ilgi görüyor. Birçok sergi açtım ve sergilere eserlerim ile katıldım.” dedi.

Prof. Dr. Velislav Minekov, Ülkesinde siyasi ve aktivist kişiliği ile tanınıyor. Kendisinin Bulgaristan’da Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi ile ilgili de bilgi veren Prof. Dr. Minekov “Ülkemde sadece sanatçı kimliğim ile tanınmıyorum. Ben toplumsal olaylara karşı sorumluluk hisseden bir vatandaşım. Ülkemde birçok konu hakkında fikirlerimi dile getirmekten çekinmedim. Bu özelliğim sayesinde Bulgaristan’da Cumhurbaşkanı adayı olmam için bir teklif getirildi. Bu çok büyük bir makam ve büyük bir sorumluluk.” dedi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü özel yetenek sınavları (2)

 170 total views,  3 views today

Next Post

Hüseyin BOYALIK; "Keşan için çalışıyoruz"

                  Keşan Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Boyalık; Sayın Valimizle her zaman teşrik-i mesai içerisindeyiz. Son derece bundan önceki Valimiz Dursun Ali ŞAHİN ile gerek yeni Valimiz Günay ÖZDEMİR ile her zaman teşrik-i mesaimiz devam ediyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp