Telefon
WhatsApp
38 Yıllık Efsane Başkandan Anlamlı veda

1985 yılında Keşan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına dönemin faaliyet gösteren üyelerinin büyük desteği ile seçilen İsmail Atakan 38 yıl boyunca girdiği her seçimi kazanıp güven tazeleyerek Keşan esnafına hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadı.

Görev yaptığı 38 yıl içerisinde sadece başkanlık görevi değil Keşan esnafının ağbisi ve babası olan Atakan Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yanı sıra Bölge Başkanlığı görevini de yürüterek Keşan’a ayrı bir gurur yaşatan isim oldu.

kesan-esnaf-kredi (18)

 

Dürüstlüğü, sevgi dolu kalbi, dik duruşu ile bütün Kooperatif Başkanları tarafından örnek alınan Atakan, hizmet aşkı ile 38 yıldan bu yana her günü başarılı hizmetlerle geçen Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanlığı görevine veda etti.    

esnaf kredi secimi (9)

 

Keşanspor Düğün Salonunda gerçekleşen S.S. Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunda zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayarak duygulu anlar yaşayan İsmail Atakan yaptığı veda konuşmasında üyelerden helallik isteyerek, bölge Birliği Başkanlık görevine devam edeceği sinyalini verdi.

kesan-esnaf-kredi (12)

Kongrede konuşan Efsane başkan İsmail Atakan, 38 yıldan bu yana görevde olduğu sürece üyelerine hizmet vermekten her zaman onur ve gurur duyduğunu ifade ederek, “Değerli arkadaşlar sizler de 38 seneden bu yana her zaman kooperatifimize sahip çıktınız. Keşan Esnaf ve kredi Kooperatifimiz sizler sayesinde, personelimiz ve çalışma arkadaşlarımla birlikte her zaman 1. Sınıf kooperatif oldu. Başta siz ortaklarımıza, yönetim kurulumuza, Halkbank müdürümüze, canla başla çalışan personelimize teşekkürlerimi sunarım. Bizleri de ibra ettiğinizden dolayı yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizlerde lütfen bana haklarınızı helal ediniz. Seçilecek arkadaşlara da şimdiden başarılar diler sizlere de hayırlı hizmetler yapmalarını temenni ederim.” Dedi.

kesan-esnaf-kredi (27)

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür”

1860 üyenin kayıtlı olduğu Kooperatifin Genel Kuruluna katılacak üye sayısının 1793 kişi olduğunu açıklayan Atakan; “Kredi kullanan aktif üyemiz 1.516 kişidir. Şu an kooperatifimizin 264 milyon 900 bin lira plasmanı var. Bu plasmanın 102 milyonunu biz sadece 3 ayda aldık. Yani Kooperatif kurulduğu günden bugüne kadar almış olduğumuz 160 milyonun üzerine 102 milyonu 3 ayda aldık. Onun için ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bu süreçte destek ve hizmet verenlere çok çok teşekkür ederim. Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımız bizler 100 milyon verdi, arkadan 50 milyon daha verdi. Onun için para sıkıntımız yok. Paraya ihtiyacı olan arkadaşlarımız istediği zaman gelip kullanabilir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

ilhan dalkıran2

 

“38 yıl hiçbir ara vermeden her seçimi kazanan efsane başkan”

Kongrenin divan başkanlığını yapan, İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Kedi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran da yaptığı konuşmada; “ 1985 yılında Keşan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına o dönemin faaliyet yapan esnafların desteği ile seçilen Sayın İsmail ATAKAN 38 yıl boyunca hiç ara vermeden her seçimi başarı ile kazanarak bugüne kadar Keşan esnafına hizmet vermiştir. Bu 38 yılda Ankara Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Bölge Birliği Başkanlığı yaparak ta Keşan esnafına bu gururu yaşatmıştır. Bu 38 yıllık süre içerisinde biz onun yanına geldiğimizde kendisinden dürüstlüğü ve doğruluğu öğrendik. Bize her zaman söylediği söz de şudur; “Arkadaşlar görev yaptığınız kooperatiflerinizde esnafa her zaman sahip çıkın” der. Bizler de anlımızın akıyla bu göreve geldik, Allah ta anlımızın akıyla da bu görevi bir gün gençlerimize teslim etmeyi bize nasip etsin. Görev yapmış olduğu sürede Keşan esnafı adına kendisine çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Allah ona uzun ömürler versin. Allah onu başımızdan eksik etmesin.” Dedi.

ismail-atakan (3)

HELVACIOĞLU; “KEŞAN’IN BİRLİK VE BERABERLİĞİ MEŞHUR”

Kongreye katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptığı konuşmada; “Bugün şehrimizde düğün var, tören var, şehrimizde merasim var. Hep beraber bugün İsmail Atakan’ı uğurluyoruz ama onun mirasını onun devamlılığını sağlayacak iki genç kardeşimizde bu bayrağı daha da yukarıya taşıyacak.” dedi.

kesan-esnaf-kredi (25)

AKSAL “DİLE KOLAY 38 YIL.”

Daha sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Tabi 38 yıl. Dile kolay. Allah kendisinden ve hizmetlerinden razı olsun.” Dedi.

kesa-esnaf-jkredi (2)

“EFSANE BAŞKANA TEŞEKKÜR PLAKETİ”

Daha sonra AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tarafından, 38 yıl boyunca Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne başkanlık yapan İsmail ATAKAN’a Teşekkür Plaket ve çiçek takdim edildi.  

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği