Telefon
WhatsApp
AĞALAR Edirne’de  KIRKPINAR’ı Konuştu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine Ağalık yapmış efsane isimler Alper Yazoğlu, Mustafa Altunhan ve Ahmet Çetin  Bu yıl  7-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan  662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini konuştu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine ve ilimize yatıkları yatırımları ile  başta Edirneliler olmak üzere Güreş camiasının gönlünde taht kuran  ata sporumuzu daha ileriye taşımak için dün olduğu gibi bugünde bundan sonra da göreve hazırız mesajı verdi.

ALPER YAZOĞLU’NDAN GÜRKAN’A ZİYARET

1991-92-93 yılları Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Edirne’ye  yaptığı yatırımlar ve ata sporumuza verdiği hizmetleri ile gönülleri fetheden  Alper Yazoğlu’nun ziyaretinden büyük memnuniyet duyan başkan Gürkan, bu yıl düzenlenecek olan 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ziyareti Sosyal medya hesabından da paylaşan Gürkan: “Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin gelişmesi için çok büyük emekler harcayan; Edirne'mize bir okul kazandırarak, çocuklarımızın eğitimine katkı sunan Kırkpınar Kültürünü Tanıtma Derneği Başkanı ve Kırkpınar'ın altın kemerli ağası Alper Yazoğlu, bizleri ziyaret etti. Hoş geldiniz!” ifadelerine yer verdi.

alper-yazoğlu-edirne

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği