Telefon
WhatsApp
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: “Binlerce Yaşlımıza bakım hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz”
davetiye

Bir dizi ziyaret, açılış ve etkinlik gerçekleştirmek üzere Edirne’ye gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve protokol mensupları tarafından Havsa ilçemizde karşılandı.
Karşılamanın ardından Uzunköprü ilçemize geçen Bakan Derya Yanık, Vali H. Kürşat Kırbıyık ve beraberindekiler Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

bakan-derya-yanik-edirnede2
Uzunköprü Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışında konuşan Vali Kırbıyık, "Burada geniş katılımlı güzel bir açılış yapıyoruz. Ama biliyoruz ki burada aramızda bizim göremediğimiz katılımcılarımız da var. İnşallah cennetten Çağlanur kızımızın da bugün bizle beraber bu açılışta beraber olduğuna inanıyoruz... Rabb'im makamını cennet eylesin. İnşallah cennette kavuşmayı da nasip etsin.

bakan-derya-yanik-edirnede3
Tabii yine burada açtığımız tesisin şöyle bir özelliği de var. Anayasada vücut bulan sosyal devlet ilkesinin bir gereğini yerine getiriyoruz hep birlikte.. Bu milletin medeniyetin içerisinde yaşlılarına bakıma muhtaç olan vatandaşlarına, kardeşlerine her zaman yardım elini uzattığını, tarih boyunca şahit olmuşuzdur. Bu bizim milletimizin bir ferasetidir, bir özelliğidir. Bugün de inşallah burada yeni bir örneğini hep birlikte hayata geçiriyoruz.
Bu çalışmayı kıymetli kılan özelliklerden bir tanesi işin içerisinde hem hayırsever vatandaşlarımızın olması hem de devletimizin ilgili kurumlarının olmasıdır.
Başta Sayın Bakanımız olmak üzere olmak üzere ilgili Bakanlığımıza ve yine aramızda bulunan kıymetli Genel Müdürlerimize, hayırseverlerimize, Kaymakamlığımıza, İl Özel İdaremize ve diğer paydaşlarımıza çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum." dedi.

bakan-derya-yanik-edirnede4
Programda bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık; Bugün, Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezimizin açılış töreni için bir aradayız. Öncelikle hayırlı bir vesileyle ismini yaşattığımız Çağlanur kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine de sabır diliyorum. İnşallah burada kalan yaşlılarımızın dualarının Çağlanur için açık sevap kapısı olacağına inanıyorum. Diğer bağışçılarımız için de onların geçmişleri veya kendileri için de açık bir sevap kapısı olacağına inanıyorum. Allah kabul etsin. Başta Uçar ailesi olmak üzere bütün hayırseverlerimize huzurlarınızda bir kez daha çok teşekkür ediyorum.
Bu noktada milletimizin gönüllü faaliyetlere katılması, enerjisini ve potansiyelini karşılığını beklemeden başka insanlar için sarf etmesi çok önem taşıyor. Çok şükür toplum olarak gönüllülük ve hayırseverlik bize uzak kavramlar değil. Kaldı ki Edirne’ye hiç değil. Edirne yaklaşık bir asır Osmanlı payitahttı olarak görev ifa etmiş, o dönemde ve sonrasında pek çok gönüllü faaliyete, vakıf faaliyetine merkezlik etmiş bir şehir.
Edirne’de halihazırda, sadece yaşlı bakım merkezlerimiz değil engelli vatandaşlarımıza hizmet götüren kuruluşlarımız da var. Bunlardan birisi 42 kapasiteli Uzunköprü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezimiz. Bu merkezimizde engelli vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmeti sunuyoruz.

bakan-derya-yanik-edirnede8
Bir başka kuruluşumuz, 108 kapasiteli “Edirne Merkez Huzurevimiz” ve 68 kapasiteli “Uzunköprü Süleybe - Şefik Öztürk Huzurevimiz” de büyüklerimizin istifadesine açmış olduk.
Bugün törenle açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesisimiz 80 kapasiteli ve sadece özel bakım yaşlılarına hizmet verecek kuruluşumuzla birlikte Edirne’deki kuruluş sayımızı 4’e yükseltmiş oluyoruz.
Tesisimizde hizmet alacak büyüklerimize ve şehrimize bu tesisin bu kuruluşun hayırlı olmasını, huzurlu güzel mutlu bir yaşlılık dönemi yaşamalarını temenni ediyorum. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte emeği geçen bütün mesai arkadaşlarımız, kaymakamımız, valimiz, kurum temsilcilerimiz, Bakanlığımdaki mesai arkadaşlarımın hepsine, hayırseverlerimize, ilgili bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Dedi

bakan-derya-yanik-edirnede12
Açılış konuşmalarının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Sayın Fatma Aksal, Bakanlık Genel Müdürleri, Hayırseverlerimiz, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Kurum Müdürlerinin katılımıyla kurdele kesimi yapılarak Uzunköprü Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

bakan-derya-yanik-edirnede6bakan-derya-yanik-edirnede11

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği