Telefon
WhatsApp
AK Parti 25. Dönem Milletvekili Şemsettin EMİR;“2023’de YENİDEN GÖREVE HAZIRIM”

• “Teşkilatlar Cumhurbaşkanımıza yük olmamalı bilakis onun yükünü almalıdır.”Haziran 2015 yılında yapılan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmamasına rağmen Edirne Milletvekili adayı olarak atanan ve 5 ay gibi kısa bir süre milletvekili görevinde bulunmasına rağmen yaptıkları ve söylemleri ile hafızalarda yer alan AK Parti 25. dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir 2023 Haziran seçimleri başta olmak üzere teşkilatların durumu ve kendisinin adaylık süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

şemsettin emir225

“KOLTUKLARDA DEĞİL, GÖNÜLLERDEYİZ

”Son dönemde AK Parti’den ayrılacağı ve siyasete başka bir parti ile devam edeceği şeklinde çıkan dedikodular hakkında cevap vererek açıklamalarına başlayan Emir; “Bizim bir davamız var. Bizim davamız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiği, yol gösterdiği bir davadır. Bu dava da bizde 5 ay gibi de olsa Edirne milletvekilliği görevinde bulunduk. Birileri için değil, millet için hizmette bulunmaya gayret gösterdik. Ne biliyorsak, ne görüyorsak onun için çalıştık. Bugün koltuklarda değiliz, ancak gönüllerdeyiz. Partimizin vizyonundan, misyonundan hiçbir zaman kopmadık. Bizi başka partilerle yan yana getirmeye çalışanlar oldu ve olacak. Onların derdi hizmet değil, koltuklardır. Bugün bir çok partiden gerek il başkanlığı, gerekse milletvekilli adaylığına dair teklifler aldığım doğrudur. Bu tekliflere sadece teşekkür ettim. Çünkü ben gerçek AK Partiliyim. Bu partinin özünü taşıyorum.” dedi

şemsettin emir22
“CUMHURBAŞKANIMIZ DÜNYA LİDERİDİR”
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip bir dünya lideri olduğunu söyleyen Milletvekili Şemsettin Emir; “ AK Parti bir dava, bir medeniyet hareketidir. Türkiye başkalarına bağlı olarak ayakta duramaz. Yeniden güçlü bir Türkiye idealine sahip olamazsanız, TOGG’a, SİHA’larına sahip olamazsınız. Bu ülkede milli uçak yapmak geçmişin hedeflerindendi. Bu gün olduğu gibi o zaman da bunu anlamayanlar, buna izin vermeyenler vardı. Geçmişte başlardılar lakin bu gün güçleri buna yetmedi.. Ben Türkiye’nin, ABD’nin kapısında 3 sene o günkü SİHA’ları almak için nasıl dil döktüğümüzü çok iyi biliyorum. O günlerden şimdi bugünlere geldik. Bugün Dünyadaki mazlumların umudu olan, Filistin'in, Gazze'nin, Somali'nin, Yemen'in Myanmar'ın umudu olmuş bir liderimiz var. Dünya lideri olmuş bir liderimiz var. Ve ben bu liderimizin sonuna kadar arkasındayım.” dedi.

şemsettin emir
“AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR”
AK Parti’nin 11 seçimdir, zaferle ayrıldığını, bunun en büyük nedeninin AK Parti’nin şahısların değil, milletin partisi olduğunu belirten 25. dönem milletvekili Emir; “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan 11 seçimdir zaferle ayrılıyor. Çünkü AK Parti bu milletin partisidir. Millete rağmen siyaset yapılmaz. AK Parti’nin bugün 11,5 milyon üyesi var. Ana muhalefetin ise bunun yarısı kadar üyesi yok. Neden çünkü AK Parti gönüllere girmiştir. Recep Tayyip Erdoğan bir gönül lideridir. Erdoğan bu partinin, kimliğini temsil ediyor.”
“ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİNDE BİR SIKINTI YOK, AMA”
2023 yılı Haziran ayın yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Şemşettin Emir; “Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesine yönelik hiçbir endişe taşımıyorum. Ancak aynı düşünceyi milletvekili seçimleri için söyleyemiyorum. Mecliste çoğunluğu elde edemezsek bunun hiçbir anlamı olmaz. Partimiz bütününde bir gevşeklik var. Bu gevşekliği Edirne’de de görebiliyoruz. Önemli olan vicdanlara girmektir. Vicdanlara misafir olmayanların iktidar olma şansı yoktur. Bence Cumhurbaşkanı da bunları görüyor ve izliyor. Böyle teşkilatlar, nasılsa kazanırız düşüncesinde olanlar, Tayyip Erdoğan’ın ayağındaki prangadır. Cumhurbaşkanımız ayağındaki prangalardan bir an önce kurtulmalıdır. Teşkilat demek yük veren değil, yük alandır. Cumhurbaşkanımıza yük olacak kişilerin bu partide yeri yoktur. Siyaset sokakta yapılır, sosyal medya da yapılmaz.”

şemsettin emir2

“UZUNKÖPRÜ’DE KURUŞAR’IN ATANMASI BENİ SON DERECE MUTLU ETMİŞTİR”
AK Parti 25. Dönem Milletvekili Şemsettin Emir, Uzunköprü ilçe başkanlığı görevine atanan Önder Kuruşar’ın partinin kimliğine yakışır bir atama olduğunu ve başarılı olacağına inandığını belirterek; “Teşkilatımız tarafından Uzunköprü ilçe başkanlığı görevine Önder Kuruşar kardeşimiz atandı. Kendine ve partimize hayırlı, uğurlu olsun. Kendisi gençlik yıllarından itibaren partimiz kademelerinde görev yapmış, muhtarlık görevinde bulunmuş, partimizin geleneklerine ve misyonuna uygun bir yaşantısı olan dava arkadaşımızdır. Kendisinin bu göreve atanmasından son derece mutlu olduk” dedi.
HİZMET ETMEYE TALİBİM
Son olarak Haziran 2023 seçimlerinde Edirne milletvekili için aday adayı olmayı düşünüyor musunuz ? şeklinde sorumuzu cevaplayan Şemsettin Emir;“Bildiğiniz gibi 2015 yılında yapılan seçimlerde benim milletvekili adaylığı ile bir tasarrufum yoktu. Aday adayı dahi olmamıştım Ancak sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile Ankara’ya davet edilip milletvekili adayı olup, milletvekili seçilmiştim. Ben 2023 yılında tekrar Allah sağlık sıhhat verirse, Cumhurbaşkanımız da uygun görürse göreve hazırım. Edirnelilere tekrar hizmet etmeye talibim.” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği