Telefon
WhatsApp
ALTUNHAN; “22 YILDAN BU YANA OTOGAR'DA BİR TEK ASAYİŞ OLAYI OLMAMIŞTIR”
davetiye

Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan yaptığı açıklamada; “22 yıldan bu yana Edirne – İstanbul arasında yolcu taşımacılığı yapıyoruz. Bu süreçte bir yolcumuzun dahi burnu kanamamıştır. Otogar işletmeciliğini de aynı sorumluluk ilkesi ile yürüttük. 22 yıldan bu yana Otogarda bir asayiş olayı dahi yaşanmamıştır. 2 ay önce bu illegal grup yazıhanemize tekrar bir girişimde bulunmuştu. Tabi bu girişim o zaman da önlenmişti. Ardından mahkeme süreci başladı. Ben bu yaşıma geldim böyle bir şey görmedim. En büyük karar merci olan mahkeme kararları olmasına rağmen bu illegal grubun girişimleri devam etmiştir. Mahkeme kararının ardından kapılar kendilerine kapanınca kim bilir nerelere, yalan, yanlış, bir şeyler anlattılar.

"1 dakika 10 saniye'de yazıhanemize çökmeye kalktılar"

Ve Cuma günü akşam saat: 23.00 sularında 1 dakika 10 saniyede otogara girerek ellerinde banko ve kameralarla bizim yazıhaneye yerleşiyorlar. Onlar yazıhane dalalım ve sonra bizi kimse çıkartamaz mantığı ile girişimde bulundu. Bu girişimler çetelerin profesyonel olduğu alanlardır. Böyle konma konusunda daha çok şeyler biliyorlar. Bu haksızlıklar garibana arkası ve çevresi olmayana da yapılıyorsa bu adam bunlarla nasıl baş edecek. O gece yaşanan olay bir film gibi yaşandı. Ben hala daha yaşanan olaya anlam ve mana veremiyorum. Biz hukuk devletiysek mahkemenin verdiği kararları görmemezlikten gelmek ne demek?. Altunhan ile Şirket Genel Müdürü İvelina Angelova o akşam elindeki mahkeme kararlarını gösteriyor, Bir de Ulaştırma Bakanlığı'nın “bu adamların orada yazıhanesi yok” dediği karar var. Buna rağmen beni üzen ne oldu biliyor musunuz, gencecik bir kadını sabah 05.00 sularında kendi yerinden alıp karakola ters kelepçe takacağız denmesi oldu. Bu büyük kuvvet nereden geliyor. Şirket Genel Müdürü İvelina Angelo ilk olarak karakola Müşteki (Şikayetçi) olarak gitti. Sonra da sabaha karşı da şüpheli olarak gitti. “dedi.

“22 yıldan buyan Otogar'da bir tek asayiş olayı olmamıştır”
Bütün gelişmelerin kendisi üzerine oynandığını ifade eden Altunhan; “ Onların bildiklerini ben unuttum. Bizde zamanında Devlet terbiyesi almış insanlarız. Devletin işleyişini çok iyi bilirim. Bu olaylarda aksi bir iddia varsa çıkıp açıklasınlar. Ben bu memlekette namusum ve şerefimle iş yapan insanım. Yüzlerce kişiye ekmek veriyorum. Otogar ihalesine gelince de Otogar gibi 70 tane ihaleye çıkacak yer var. Belediyenin böyle 70 tane mülkü var. Ne zaman 70 tanesini ihaleye çıkarırlarsa Edirne Otogarını da o zaman ihaleye çıkarırlar. Ben zaten tavrımı koydum. Bu yaştan sonra bu işlerle uğraşmam. Ama şunu herkes çok iyi bilmelidir. 22 yıldan buyan Edirne Otogarında bir tek asayiş olayı olmamıştır. Bakalım Mustafa Altunhan bıraktıktan sonra ne olacak. Hep birlikte göreceğiz. Bakın diğer Otogarlarda her gün bir kavga ve yaralamalı olay oluyor. Ben neden buraya bayan yönetici koydum. İşte bu yüzden bu güne kadar bir tek olay olmamıştır. “dedi.

“Sahte evraklarla Şehirler arası Yolcu taşımacılığı yapıyorlar”
Pandemi sürecinde dahi Otogar kirasını aksatmadan tıkır tıkır ödediklerini ifade eden Altunhan; “Şimdi Pandemi bitti, biraz gün yüzü görelim dedik. Yine rahat bırakmıyorlar. Bakın demişler ki biz orada 10 küsur yıldan beri çalışıyoruz. Öyle bir şey yok. Bu firma Çorlu'dan bir kardeşimizindi. Bu kardeşimizden de bu firmayı nasıl aldıklarını bilmiyorum. Bu firma el değiştirdi. Bunlar herhalde 2-3 sene kadar önceydi, bir ara çarşıdan kalkıyordu, sonra Trakya Birliğin yanından kalkıyordu. Bunu da herkes biliyordu zaten. Daha sonra Otogara gelecek dediler, bizde gelsinler dedik ve perondan yolcularını alıp gitmeye başladılar. Sonrasında da kanunlar değişiyor bunlara 1 tane yazıhane lazım oluyor. Benden talep ettiler ve dedim ki bütün yazıhanelerimiz dolu. Bunlar daha sonra kendi kafalarına göre sahte bir kira kontratı yapıyorlar. Ticaret odasına tescil ettiriyorlar. Vergi dairesine tescil ettiriyorlar. Bizde sanki yazıhaneleri varmış gibi Ankara'ya gidiyorlar ve Ankara'dan belge çıkartıyorlar. Bu firma Otogardan perondan yolcu alıp kalkıyor ve Çorlu'ya gidiyor, Çorlu'dan da Edirne'ye geliyor. Ve en sonunda da İstanbul'a illegal olarak yolcu taşımaya başladılar. A-1 Belgeli araçlar İstanbul'a kesinlikle yolcu taşıyamaz. Bunların belgesi Silivri'ye kadar geçerlidir. Bu arkadaşların daha önce de göçmen kaçakçılığından bir sürü aracı yakalandı.” Dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği