Telefon
WhatsApp
ALTUNHAN, MİLYONLARCA DOLARLIK BEKÇİ KULÜBESİİLK DEFA GÖRÜYORUM
davetiye

643. Kırkpınar Ağası ve Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan düzenlediği basın toplantısında özellikle son dönemde büyük haksızlıklar yaşadığını ifade ederek yetkililerin yaşanan adaletsizliğe bir an önce son vermesini istedi.

“MİLYONLARCA DOLARLIK BEKÇİ KULÜBESİ İLK DEFA GÖRÜYORUM”

Yaşadığı mağduriyeti  anlatan Altuhan, Saroz körfezinde  geçen hafta bir olay yaşadığını ifade ederek; "Buraya 3 tane bina yapmışlar. Bu yapılan binaları araştırdım ve dediler ki burası bekçi kulübesi. Milyonlarca dolarlık bekçi kulübesini Saroz körfezinde ilk defa gördüğüm için büyük bir şaşkınlık yaşadım.  Bekçi kulübesine kılıf uydurmuşlar ve denizin kenarına kaçak bina yapmışlar. Bakın bekçi kulübesi denen yerlere elektrik % 50 indirimli veriliyor. Su parası yok.  Koskocaman villalar elektrikle ısıtılıyor ve elektrikle aydınlatılıyor. Bu villalar yeminli bir mali müşavirin ve birisi de müsteşarın. Ben bunları deşifre ettim diye Saroz Körfezinde bana ait olan yerlerde inceleme yapmaya başladılar. Bana ait olan yere sanki bana gözdağı verir gibi gönderilen kişileri kim yönlendirdi bilemiyorum. Bunu kim yaptırdıysa sayın valimizden bunu tespit etmelerini rica ediyorum.

 

mustafa-altunhan (6)

 Bakın incelemeye yapmaya geldikleri yer 20 yıllık bir yer. Ben burasını 5-6 sene kadar önce satın aldım. Satın aldıktan sonrada kaçak hiç bir şey yapmadım, sadece buraya yapı kullanma belgesi aldım ve devlete vergimi ödedim. Daha sonra da oraya işyeri ruhsatı aldım. İl Özel idaresi de geldi buranın her santimini kontrol etti ve oraya ruhsat verdi. Bakın işte ruhsatı elimde mevcut. İnceleme yapmaya gelen arkadaşlar buradaki 2 adet yapımızın kaçak olduğunu ifade edince biz ruhsatımızı ve yapı kullanma belgemizi çıkarıp gösterdik, daha sonra da birisinin var diğerinin yok dediler. Kontrolünü yaptığımızda ise 2 adet yerimizin de yapı kayıt belgesinin olduğunu gösterdik. Bizim orada usulsüz hiçbir şeyimiz yok. Gelip herkes orayı kontrol edebilir.” Dedi.  

mustafa-altunhan (5)

 

“MAĞDURİYETİMİZİ HERKES DUYACAK”

Sindikçe daha çok üzerine gelindiğini ifade eden Altunhan; “Bu saatten sonra bu gelişmeleri Cumhurbaşkanımızda, İçişleri bakanımızda duyacaktır. Bundan sonra avazımız çıktığı kadar sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Ben Bu Edirne’de çalışmaktan ve iş yapmaktan başka bir şey bilmiyorum. Hepinizin bildiği gibi yüzlerce çalışanımız var  ve bu basın toplantıları ve verdiğim mücadele de çalışanlarım içindir. Bu kötülükleri bana yapanlar benim çalışanlarımı düşünmesi lazım.” Dedi.

mustafa-altunhan (4)

TAKSİM PATLAMASINDAN SONRA OTOGARLARDA GÜVENLİK ARTTIRILDI

Geçtiğimiz hafta Taksim meydanında yaşanan patlama olayından sonra Türkiye genelinde Şehirlerarası Otogarlarda önlemlerin arttırıldığına vurgu yapan Altunhan; “Bu sabahtan itibaren Edirne Otogarında da çeşitli kontroller yapıldı. Bakın elimdeki fotoğraflarda gördüğünüz gibi Edirne içinde korsan taşımacılık yapıldığını gösteren araçlar mevcut. Bu araca binenler % 100 denetimsizdir. Yolcuların ne adı yazılıyor, nede bilet veriliyor. Bu arabaya isteyen İstanbul’dan biner,  Edirne’nin göbeğine kadar gelir. Edirne’nin göbeğinden de bu arabaya biner ve istediği yere gider. Bunlara neden bu şehirde göz yumuluyor. Kaldı ki bunlar ilimizdeki taksici ve minibüsçü esnafına da zarar veriyorlar. Bunlar Edirne’nin içinde minibüsçülükte, taksicilikte yapıyorlar. Bütün duraklarda duruyorlar.” Dedi.   

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği