Telefon
WhatsApp
Başkan Özlem Becan'dan Bir Dev Proje Daha
davetiye

Trakya'nın tek kadın Belediye Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü'yü güneş enerjisi ile aydınlatacak
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan 16 Ağustos 2022 Salı günü Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali Projesine dair sözleşmeyi imzaladı. Kısa süre içerisinde hayata geçecek olan ve yaklaşık 20.000 Metrekarelik bir alanı kapsayacak olan bu dev proje ile Uzunköprü Belediyesi elektrik tüketiminin %50'sini güneşten karşılayacak. 1,6 Megawatt elektrik üretecek olan bu dev tesisin hayata geçmesiyle Uzunköprü yeşil enerji kullanımı bakımından örnek şehirler arasına girecek.
Çevreye duyarlılığıyla bilenen Başkan Becan'ın anlaşmayı imzalamasının arından Uzunköprü Belediyesi yaptığı açıklamada projenin teknik detaylarını paylaştı
“5 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenen ihale ile yapılması planlanan Güneş Enerji Sistemi Yaklaşık 20.000 Metrekare alana kurulacaktır. 2018 yılında yapılan ve 150 kwa kurulu güce sahip mevcuttaki GES sisteminin yanındaki parsele kurulacak yeni GES projesinde, yeni nesil fotovoltaik paneller kullanılarak 1,6 Megawatt'lık bir güç elde edilmesi planlanmaktadır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun 2019 yılında yayımladığı yönetmelikle iç tüketim kadar enerji üretme ilkesi esas alındığında, yapılacak bu yeni GES ile Uzunköprü Belediyesi'nin elektrik tüketiminin yaklaşık %50'si güneşten karşılanacaktır. Yine aynı Bölgede, hali hazırda imar düzenlemesi yapılacak olan 40.000 metrekarelik alana yapılması planlanan 2. Etap GES projesiyle de iç tüketimin tamamının GES ile karşılanması planlanmaktadır. Enerji maliyetlerinin katlanarak arttığı bu dönemde yenilenebilir enerjiyle hem çevreye olan saygı ve duyarlığı arttırmayı, hem de enerji giderlerini azaltıp Belediye bütçesine katma değer sağlamayı hedefliyoruz.”

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği