Telefon
WhatsApp
BU VATAN BİZE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİDİR
davetiye

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle verdiği beyanatta, “Gazilerimizle iftihar ediyoruz. Çünkü bu vatan bize onların emanetidir.” dedi.
Av. Sinan Tekin açıklamasında; “Hepimiz ya şehit ya gazi torunlarıyız. Atalarımızın emaneti olan bu ülkede huzur ve barış içinde yaşamalıyız. Ancak dış mihraklar yüzyıl önce nasıl ülkemizi işgal ederek bölüp parçalamak istedilerse bugün de bizi gerek siyasi gerekse ekonomik kıskaca alarak kendilerine kul-köle yapmak istiyorlar. Bu ülkenin insanları bin yıldır bir arada yaşamaktadır. Etle tırnak gibi birbirine kaynaşmış kardeşler topluluğudur. Onun için şer güçler planlarında muvaffak olamayacaklardır. Çünkü bu vatan bize şehit ve gazilerimizin emanetidir” dedi.
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Balkan harbinde, Çanakkale'de, Kurtuluş savaşında ve en son 15 Temmuz kalkışmasında nasıl omuz omuza vererek bu vatanı savunmuşsak bundan sonra da düşmanlarımızın hain emellerini Allah'ın izniyle boşa çıkaracağız. Emperyalist güçler, haçlı zihniyetleri hiç boş durmuyor. Plan üstüne plan üreterek geçmişte olduğu gibi günümüzde de bilhassa Müslüman coğrafyada sürekli çatışma çıkararak bizleri bölüp, parçalayıp kolay yutulur lokma haline getirmeye çalışıyor. İslam düşmanlarının hazırladıkları tuzaklara düşülmemesi konusunda yetkilileri uyarıyoruz; 'Domuzdan post, gâvurdan dost olmaz.' Bize yakışan geçmişte olduğu gibi birlik beraberlik içinde mazlum milletlere önder olmaktır. Bunun için de çözüm, önce ‘İslam Birliği’ni ihya etmek ve harekete geçirmektir” açıklamasını yaptı.
Türkiye'nin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna üstün fedakârlıklar göstererek, canı, kanı pahasına ölümüne göğsünü siper eden şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının kıyamete kadar hafızalardan silinmeyeceğine vurgu yapan Av, Tekin, "Milletimizin özgürlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan kahramanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Onlar bizim ‘medarı iftiharımızdır. Yeni nesillere şehidi şehit yapan, gaziyi gazi yapan medeniyet değerlerimizin anlatılması gerekir. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken, tüm gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyoruz” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği