Telefon
WhatsApp
CHP'DEN MUHALEFETTEKİ SON DAYANIŞMA YEMEĞİNDE GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP Edirne Teşkilatının düzenmiş olduğu “BÜYÜK DAYANIŞMA YEMEĞİ”nde adeta gövde gösterisi yaşandı. Edirne Lalezar Restaurant'ta gerçekleşen geceye CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve İl Yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ve ilçe yönetimi, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Beğendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, Muhtarlar, Parti üyeleri katıldı.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (20)

“MUHALEFETTEKİ SON DAYANIŞMA YEMEĞİ”
Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan “Büyük Dayanışma yemeği” gecesinde açılış konuşmasını yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma devriminin sönmeyecek meşalesi, Kurucu ve ebedi lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün “Benim iki büyük serim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğer Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek önemini vurguladığı partimizin 99. Yıldönümünde ve muhalefetteki son dayanışma yemeğimizde beraber olmanın onurunu ve gururunu yaşamanın sevinciyle hepinize tekrar “hoş geldiniz” diyorum.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (12)

“Cumhuriyet Halk Partisi Zor günlerin partisidir.”
Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bu güne çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri olan devrimlerinin ve Cumhuriyet'in kurucusu ve teminatıdır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer Dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, Hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden ulusal birliğimizi ve Cumhuriyetimizi koruyacağız. Çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Zor günlerin partisidir. Bu zor günlerde halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle yılmadan vatanımız için her türlü fedakarlığı yaparak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarının korunması için çok çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere hepsine şükran ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (28)

“Barışın, kardeşliğin ve demokrasinin teminatı, Kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP 99Yaşında... Nice senelere”

Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı konuşmada; “Dünyanın en eski 10 siyasi partisinden biri olan Cumhuriyet Halk partimizin bir neferi olmak, bir üyesi olmak, hepimiz için bir kıvanç bir onur belgesi. Kuşkusuz partimiz ve halkımız hepimize farklı farklı görevler veriyor ve bizlerde sade üyesinden Genel Başkanına kadar hepimiz bu görevleri hakkıyla yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarıyla beraber kurarak Türk Gençliğine emanet ettiği Cumhuriyet'i ilelebet payidar kılmak. Ama partimizin logosunda da yer alan 6 okun ışığı altında o felsefe ile, ruhla, o devrimlerle ilelebet payidar kılmak en büyük hedefimiz ve mücadelemiz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarda da muhalefette de olmuş olsa hep bu Cumhuriyeti kurmuş olmanın sorumluluğunu taşıyarak bu günlere gelmiştir.” Dedi.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (13)

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”
Daha sonra Konuşan Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu; “Buradan bakınca iktidarı görüyoruz. Geliyor gelmekte olan. Nedense bu tip gecelerde tüzüğümüzün 1 . maddesi hep aklıma gelir. İyi ki Cumhuriyet Halk partiliyim. İyi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinde şerefli bir üye olarak görev yapıyorum. Cumhuriyeti, onun ilke ve devrimlerini yaşatmak için gücüme güç katarım ve onun eserini korumak içinde kanımın son damlasına kadar mücadele ederim. Çok kısa bir süre sonra iktidar olacağız. Bir enkazın üzerine iktidar olacağımızı biliyoruz. Ama CHP'nin bütün bireylerine güveniyorum. Çünkü biz savaş meydanlarında kurulduk. ” dedi.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (25)

“Edirne örgütümüz de bizim güçlü örgütlerimizden birisidir.”
Daha sonra konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salcı; “Bu gece yapılan konuşmalarda hepimizin ortak değindiği nokta; “Bu gecenin son muhalefette geçirdiğimiz dayanışma yemeği olmasını diliyoruz. İktidar olmak istiyoruz ve buna inanıyoruz. Kadrolarımız hazır. İnançlı ve bu yola baş koymuş bir Genel Başkanımız var ve Güçlü bir örgütümüz var. Edirne örgütümüz de bizim güçlü örgütlerimizden birisidir. Görünen o ki seçim Mayıs, Haziran ayı tarihlerinde olacak… Bizim bu kış bütün gücümüzle ve örgütümüze üye bütün arkadaşlarımızla Üsküdar Örgütümüzün üyesi Bora ağbimizin de katkısıyla hep beraber bizim bu seçim sürecinde tartışmaları ve bütün bahaneleri her şeyi bir kenara bırakarak bu sürece hazırlanmamız ve bu mücadeleyi hep beraber sokakta vermemiz gerekiyor.” Dedi
“yılmadık, yıkılmadık ve bugünlere geldik.”

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (18)
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yaptığı konuşmada; “Havanın serin olması önemli değil Edirne insanın sıcaklığı bize yetiyor. CHP'nin 99. Kuruluş yıldönümünde sizler birlikte olmaktan son derece mutluyuz. 99. Yılda çok önemli bir sürece tanıklık ettik. Bir çok demokratik ve ekonomik baskılara muhatap olduk. Yeri geldik kapatıldık, mal varlıklarımıza el konuldu ve bir çok zulümler gördük ama yılmadık, yıkılmadık ve bugünlere geldik. İktidara da çok az kaldı. İnanıyorum ki birlikte Cumhuriyet'in 2. Yüzyılında Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında Millet İttifakıyla birlikte bu ülkeyi yöneteceğiz ve bu ülkeyi içinde bulunduğu bütün sorunlardan kurtaracağız.” Dedi.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (27)

Ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı faik Öztrak “Cari açığı düşüreceğiz dediler ama cari açığın düştüğü falan yok. Cari açık arttıkça artıyor. 128 milyar dolar rezervimizi yaktılar. Yetmedi bu sen 70 milyar dolar daha yaktılar. Değerli arkadaşlar, bakın Merkez bankası kasası 50 milyar dolar açık veriyor ve diyorlar ki, “Biz kasayı dostlarımızın yardımlarıyla dolduruyoruz.” Yani dostlarının himmetine muhtaç olduğumuzu da açık seçik söylüyor. Dostlarından aldıkları borçlarla kasayı dolduruyorlarmış. Ne diyordu bir zamanlar. “Borç alan emir alır.” Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin.” dedi.

ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (6) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (21) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (22) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (23) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (24) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (26) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (14) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (15) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (10)  ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (17) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (19)ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (8) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (3) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (4) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (2) ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (1)ch-p-edirne-kurulus-yildonumu-yemegi (5)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği