Telefon
WhatsApp
CHP’li Pekcanlı, üreticinin sorunlarına dikkat çekti

TÜRKİYE TARIMDA İTHALATÇI KONUMA GELDİ

CHP Edirne Milletvekili A.Adayı Fevzi Pekcanlı, gübre, mazot, tarım ilacı, elektrik gibi yüksek girdi maliyetleri nedeniyle Türkiye’nin tarımda ithalatçı konuma geldiğini söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili A.Adayı Fevzi Pekcanlı, yaptığı yazılı açıklama ile üreticilerin sorunlarını anlattı.
Çiftçinin son yıllarda en zor dönemlerini yaşadığını kaydeden Pekcanlı, Türkiye ekonomisi açısından tarımın önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “İşsizliğin, gıda fiyatlarının bu kadar yükseldiği bir dönemde üreticimizin sorunları görmezden gelinemez. Tarım ülke ekonomimiz için vazgeçilemez bir sektördür.”

TÜRKİYE’Yİ İHRACATÇI KONUMA GETİRECEĞİZ

Türkiye’nin kendine yeten bir ülke iken tarımda ithalatçı konuma getirildiğini ifade eden Pekcanlı, “Gıda ürünlerinde fiyatlar arttıkça; ihracat yasakları, gümrük vergilerinin sıfırlanarak ithalat kapılarının açılması gibi yanlış politikalar nedeniyle çiftçimiz üretmez, ürettiğini satamaz noktaya getirildi. Çiftçi toprağından vazgeçti. Tarım arazilerinin amaç dışı kullanılması üretim alanlarını daralttı. Bu kötü gidişe son vereceğiz. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre, mazot, tarım ilacı, elektrik gibi girdilerin yüksek maliyetlerini aşağı çekeceğiz. Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği