Telefon
WhatsApp
Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, saygı ve özlemle anıldı.
davetiye

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde düzenlenen tören ile saygı ve özlemle anıldı.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren17
Saat 08.55’te Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma töreni, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Belediye başkanı Recep Gürkan tarafından çelenklerin Anıta sunulması ile başladı.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren 10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren11 

Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.
Atatürk Anıtındaki çelenk sunma töreninin ardından belediye binasına geçilerek Atatürk Odası ziyaret edildi.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren12 10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren4 

Ziyarette Atatürk odasındaki deftere mesajını yazan Vali Kırbıyık, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın Büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.
Türk milletinin kudret, kararlılık ve cesaretinden aldığı güçle istiklal mücadelemizi başlatan ve ‘Bu benim en büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet’i kurarak milli iradeyi hâkim kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin her yönden muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için bütün ömrü boyunca mücadele içerisinde olmuş, var gücüyle çalışmıştır. Milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir dönemde; kahraman bir komutan ve ileriyi gören bir devlet adamı olarak ülkesine ve milletine çok önemli hizmetlerde bulunmuş, her türlü zorluğa karşı ülkemizin iktisadi, zirai, sosyal, kültürel ve daha birçok alanda kalkınması için tüm imkanları seferber etmiştir.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren15
Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses, tek nefes, tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve İstiklal Savaşımızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren5
Anma etkinliklerinin son kısmında Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programa katıldı.
80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren8
Program Okul Müdürü Fikret Tirfil günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasının ardından Piyade Albay Suat Kızılırmak, “Atatürk’ün, Askeri ve Lider Kişiliği” ile ilgili konuşmasıyla devam etti. Anma programı, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Turhan Tasmalı ve Almanca Öğretmeni Tolga Onüçler ile öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Saat Kaç” adlı sunumun ve okulun Müzik Öğretmeni Burkay Mazlum yönetimindeki öğretmen ve öğrencilerden oluşan okul korosunun Ata’mızın sevdiği şarkıları seslendirmesinin ardından sona erdi.

10-kasim-ataturk-u-anma-edirne-toren7

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği