Telefon
WhatsApp
DÜNYACA ÜNLÜ OYUN EDİRNELİLER İLE BULUŞTU

Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt'ın ölümünün 100. yılında sahnelenen “Bu Bir Efsane"Sarah Bernhardt” oyunu Edirne AKM’de, ücretsiz olarak tiyatroseverler ile buluştu. Yönetmenliğini Hakan Altıner’in yaptığı oyunda oyuncular Dilek Türker ile Tayfun Yılmaz da karakterlere can verdi. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı çok önemli bir tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt'ın ölümünün 100. yılında sahnelenen “Bu Bir Efsane"Sarah Bernhardt” oyunu ücretsiz olarak Edirneliler ile buluştu.

edirne-beld-tiyatro (3)

John Murell'in yazıp, Hakan Altıner'in yönettiği “Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt” adlı oyunda, Fransa’nın itibarlı tiyatrosu Comédie Française’in en dikkat çekici aktrisi olan Sarah Bernhardt’ın yaşamından kesitler sundu. Sahnede geçirdiği bir kaza sonucu sağ bacağı kesilmiş olan Sarah Bernhardt'ın, uşağı Pitou ile geçirdiği geceyi anlatan iki kişilik oyunda Dilek Türker, Sarah Bernhardt rolünde, Pitou rolünde ise Tayfun Yılmaz yer aldı.

edirne-beld-tiyatro (2)

Oyunu eşi Esra Gürkan ile birlikte izleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gecenin sonunda oyuncuları tebrik ederek, “Atatürk Kültür Merkezi’ni daha yeni hizmete sunduk. Henüz 7-8 aylık bir salon. İstedik ki Edirneliler sanatla buluşsun. Sanata doyulmaz ama sanata doyulma alanında önemli adımlar atsınlar. Şehirleri ve ülkeleri geleceğe taşıyacak olan yollar, binalar değil; sanat ve kültürdür. Ve umuttur. Umudu hiç yitirmedik. Atatürk’ün ülkesinden Atatürk’ün çocukları olarak umudumuzu hiç kesmedik, umudumuzu hiç kesmeyeceğiz. Eminiz, her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Oyuncu Dilek Türker de “Gecenin en karanlık olduğu zaman, gün ışığı en yakındır. Bugün burada bir kere daha hissediyoruz” dedi.

edirne-beld-tiyatro (4) edirne-beld-tiyatro (1)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği