Telefon
WhatsApp
“EDİRNE 9-8 FESTİVALİ” BAŞLIYOR

Edirne, Belediyenin ilk defa düzenleyeceği, “9-8 Festivali” ile bu hafta sonu birbirinden farklı yarışma, etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapacak. Belediye tarafından düzenlenen, “Edirne 9-8 Festivali” 3 Haziran Cuma günü saat 18:30’da Belediye Başkanlığı önünden başlayacak kortej sonrası Saraçlar Caddesi’nde etkinliklerle devam edecek.
Aynı akşam Saraçlar Caddesi’nde 20:00’da Edirneli Reco, 20:30’da Cihan Serez ve 21:00’da Serkan Gümüşsuyu konserleri yapılacak.
4 Haziran Cumartesi günü de Edirne Kent Ormanı’nda darbuka ve dans yarışmaları düzenlenecek. Ardından, festivale ismini veren 9-8 konserleri başlayacak. Bu kapsamda Mor İz Ritim Grubu, Arap Süleyman ve Oğulları, 9/8 Serkan, Çınar ve Ekibi ile Trakya Roman Band izleyenlere zevkli dakikalar yaşatacak.
Aynı gün 13-16 saatleri arasında Saraçlar Caddesi’nde ve Tahmis Meydanı’nda sokak müzisyenlerinin gösterileri gerçekleştirilecek.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilk defa gerçekleştirilecek olan, “Edirne 9-8 Festivali” nin, şehrin tanıtımına yeni bir ivme katacağını söyledi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda turizm acentasının temsilcilerinin de hafta sonu Edirne’de olacağını belirten Gürkan, “ Edirne’ye gelen turistlerin büyük bir kısmını seyahat acenteleri getiriyor. Yani seyahat acenteleri sizi tur programına alırsa, turist sayınız artıyor. O yüzden seyahat acenteleri bizim için kıymetli. Dünyanın her yerinde sistem bu. 9-8 festivalimiz süresince TÜRSAB Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle 100’e yakın turizm acentesi de Edirne’de olacak. Bu şehrimiz ve bizim için çok önemli” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği