Telefon
WhatsApp
EDİRNE BELEDİYESİ’NDE ‘SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ’ SEVİNCİ

Edirne Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında imzalanan sosyal denge sözleşmesinin imza töreni, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda Belediye Başkanı Recep Gürkan, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Sekreteri Mehmet Koç, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Savaş Çerkez ve Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Mümin Tolgahan Arıcanlı ile belediye personelinin katımı ile gerçekleştirildi.

sozlesme-sevinci11
Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Mümin Tolgahan Arıcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın sosyal denge tazminatını en üst limitten imzalayarak, bir kez daha emeğin ve emekçinin yanında olduğunu gösterdiğini söyledi. Recep Gürkan’a tüm emekçiler adına teşekkür eden Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Arıcanlı, “Emekçiler olarak bizleri destekleyen, zor günlerimizde yanımızda olan Belediye Başkanımızı asla unutmayacağız. Hepimizin yaşadığı ve ortak paydası olarak Edirne’miz için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

aricanli
Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Savaş Çerkez de “Biz bu masadan hep mutlu ayrıldık. Yine mutlu bir günde beraberiz. Göreve geldiği günden bu yana emekten ve emekçiden yana olan Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

savas-cerkez
Birleşik Kamu İş Genel Sekreteri Mehmet Koç da memura ve emekliye verilen yüzde 30’luk zammın yeterli olmadığına değindi. En düşük memur maaşının asgari ücret seviyelerine gerilediğini belirten Koç, “En düşük memur maaşı asgari ücretin 2010 yılında 2.2 katı, 2015 yılında 1.9 katı, 2022 yılında 1,5 katına kadar gerilemiştir. Aslında burada sorun asgari ücretin çok artması değil, buradaki sorun kamu çalışanlarının ve emeklilerin maaşlarına gerçek enflasyonun çok altında zam yapılmasıdır” diye konuştu.
Kendisinin Türkiye’de memur sendikacılığının başlamasındaki ilk isimlerinden birisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, sendikacılığın önemine dikkat çekti. Sözleşme masasında bulunan Birleşik Kamu İş Genel Sekreteri ve Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri’nin aynı zamanda Edirne Belediyesi personeli olmasının da kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirten Gürkan şöyle konuştu:

sozlesme-sevinci12
“Bütün yaşamını emek mücadelesi ile geçirmiş bir yöneticiniz olarak ben de bundan mutluyum. Çalışanın emeğinin karşılığını alması kadar yöneticiye keyif veren başka bir şey yok. 2022 ekonomik açıdan kötü bir yıl oldu. Cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomik yılında bir belediyenin yapabileceği en büyük yatırım olan altyapıya yakalandık. Fiyatlar 7 kat arttı. Buna rağmen 2022’de belediye tarihinin en büyük gelirine de ulaştık. 2022’de tam 742 milyon TL gelirimiz oldu. Bu Belediye tarihinin en yüksek geliri ama gider de ona göre oldu. Sosyal Denge Tazminatı ek bir yük olacak ama vicdanen de bunu vermekten rahatsız değilim. Hepinize hayırlı, uğurlu olsun.”
İmzalanan sözleşme ile Edirne Belediyesi’ndeki 396 memur ve sözleşmeli personele maaşlarına yansıyacak şekilde aylık brüt 5 bin lira sosyal denge ve aylık net 816 lira yemek ücreti ödenecek.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği