Telefon
WhatsApp
EDİRNE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİ
davetiye

Deveci Han Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda, kurum ve kuruluşların 2022 yılı kamu yatırım programları değerlendirildi.
Vali Kırbıyık, toplantıda yaptığı konuşmada, 2022 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 326 projenin yer aldığını belirtti.
Bu projelerin toplam bedelinin 13,5 milyar lirayı bulduğunu ifade eden Kırbıyık, "Bu projeler için önceki yıllarda 2,6 milyar lira harcanmış, 2022 yılında da 1,9 milyar lira ödenek kullandırılması öngörülmüştür. İkinci yatırım dönemi sonuna kadar yapılan çalışmalar dahilinde 742 milyon lira harcama yapılarak yüzde 39,4 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.

il-koordinasyon-toplantisi-edirne1


İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde 2022 yılının ikinci dönemi sonunda yapılan yatırım harcamalarının 645 milyon lirasını merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi yüzde 44,8'dir” dedi.
Belediyelerin yaptığı yatırım harcamalara da değinen Vali Kırbıyık, "Belediyelerimiz 97 milyon lira tutarında yatırım harcaması yaparak, yüzde 21,8'lik bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır.
Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2022 yılı ikinci dönemi sonunda, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 326 projenin 66 tanesi bitirilmiş, 188'i devam etmekte olup 71'ine ise henüz başlanmamıştır. Bir proje ise tasfiye edilmiştir.
Uygulamaya konulan projelerin ilçelere göre dağılımına baktığımızda, merkez 132, Keşan 70, Uzunköprü 22, Enez ve İpsala 19, Havsa 16 Lalapaşa ve Meriç 6, Süloğlu ilçesinde ise 4 olup, 32 proje ise muhtelif ilçelerde gerçekleştirilmektedir” şeklinde konuştu.
Vali H. Kürşat Kırbıyık’ın başkanlık ettiği toplantıya, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ile kamu kurumlarının müdürleri katıldı.

il-koordinasyon-toplantisi-edirne

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği