Telefon
WhatsApp
Edirne Koleji İlk mezunlarını verdi.
davetiye

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde hem sevinç hem de duygu dolu anlar yaşandı.

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (3)

Öğretmen, veli ve mezun öğrencilerin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.  7.Sınıf Öğrencilerinden Beyza Engin ve Kerem Can Uludağ'ın  sunuculuğunu yaptığı mezuniyet programında Başta Öğretmen ve öğrenciler olmak üzere velilerin de heyecanlı olduğu dikkat çekti.

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (9)

 Ardından mezun olan öğrencilerin ismi tek tek anons edilerek sahneye davet edildi. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Özel Edirne Koleji Ortaokul Müdürü Ayşim Aysun Kilim Tülü yaptı..

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (10)

“Biliniz ki her mezuniyet yeni bir başlangıçtır.”     

Tülü konuşmasında; “Sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, örgülü ilkesini ve insanları seven bireyler olarak, ilk mezunlarımızı sizlere takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Sevgili gençler; Okula başladığınız günden bugüne kadar, eğitildiğinizi bilgi ve erdemle donatıldınız.

Bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet yeni bir başlangıçtır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Gelecekte okulunuzu, bizleri ve ailenizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Ulaşmayı tutkuyla istediğiniz hedefinizi hayal edin. Kendinize güvenin. Çalışın azmedin ve istediğinizi alın. Klişeleri yıkın ve başarısızlıktan asla korkmayın. Değerli Öğretmenlerim, şefkatle kucaklayıp, eğitim ile donattığınız ilk mezunlarımızı bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz ilgi için sizlere candan teşekkürlerimi sunuyor ve arkadaşlarıma kocaman bir alkış istiyorum. Değerli Gençler ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır.”dedi.

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (11)      

Konuşmanın ardından bayrak ve flama devir teslim töreni gerçekleşti. Daha sonra mezun olan öğrencilere sertifikaları sınıf öğretmenleri Kadir Serbestoğlu ve Buket Açıkgöz tarafından verildi..

edirne-koleji-ortaokul

“Ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacak”

Ortaokul okul birincisi olan Duru kahraman mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmada; “Bugün kendimi hem gururlu hem hüzünlü hem de sevinçli hissettiğim bir gün. Duygularım böylesine karmakarışık. Ortaokul hayatımız artık sona eriyor. Bu son, bizim geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak, ancak aynı zamanda bizi sevgili öğretmenlerimizden ayıracak. Genellikle ayrılıkları sevmem. Bugün de bir ayrılık günü. Biliyorum, daha yolun başındayım. Önümde aşmam gereken engeller var. Bu engelleri geçerken kim bilir bir daha ne ayrılıklar yaşayacağım. Ama biliyorum ki ilk arılıklar unutulmaz. Bu yüzden ben de, arkadaşlarım da öğretmenlerimizi asla unutmayacağız ve onları sonsuza kadar  kalbimizde taşıyacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için var gücümüzle çalışacağız. Ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacak” dedi.  

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (18)

Daha sonra Ortaokul Okul birincisi olan Duru Kahraman’a Başarı plaketi takdim edildi.

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (6)

 Ortaokuldan mezun olan öğrenciler  sahnede öğretmenleri ile birlikte kep fırlattı. Ardından günün anısına Mezuniyet pastası kesildi. Törenin ardından veli, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen mezuniyet kokteyli gerçekleşti.   

EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (8) EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (19) EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (12) EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (14)EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (1) EDİRNE-koleji-oretokul-mezuniyet-töreni (2) 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği