Telefon
WhatsApp
Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu..

Trakya Üniversitesi ile Edirne Lisesi arasında bir proje başlatıldı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU önderliğinde,fikir babasının da Edirne Lisesi Eğitim Vakfı başkanı Sayın Atıl ERMAN’nın olduğu Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Rektör Yardımcısı aynı zamanda Konservatuvar Müdürü Sayın Prof. Ahmet Hamdi ZAFER’in destekleriyle konservatuvarımızdan enstrüman hocalarımız kurulan bu senfoni orkestrasının eğitmenliğini üstlendi.

Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu-ahmet-hamdi

 

Edirne Lisesi Müdürü Sayın Recep ŞENTÜRK ve lisedeki müzik öğretmenlerimiz ile koordineli bir şekilde hazırlıklarımıza başladık. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı boyunca çalışmalarımızı sürdürdük. Şimdi de Sanat yönetmenliğini Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in yaptığı 20-24 haziran tarihleri arasında “Edirne Lisesi Yaz Müzik Kampı” gerçekleştireceğiz. Trompet Eğitmenimiz Dr. Öğr. Üyesi Ümit ÇAVUŞ, vurmalı çalgılar eğitmenimiz Adnan SEVER Keman eğitmenimiz Barış KENKER, viyolonsel eğitmenimiz Batuhan IŞIK, flüt eğitmenimiz Çağla GÖKDEMİR ve klarnet eğitmenimiz Hilal KARACA, lisemizden gelen 100’den fazla başvuru arasından 50’ye yakın öğrencimizi seçtik. Bir hafta boyunca bu seçtiğimiz öğrencilerimizle müzik derslerimizi sürdüreceğiz ve sonunda konser ve sertifika töreni düzenleyeceğiz. Tekrardan bu projeyi hayata geçiren başta, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU’na, Rektör Yardımcımız ve Konservatuvar Müdürümüz Sayın Prof. Ahmet Hamdi ZAFER’e, Edirne Lisesi Eğitim Vakfı başkanı Sayın Atıl ERMAN’a ve Edirne Lisesi Müdürü Sayın Recep ŞENTÜRK’e sonsuz teşekkürler.” ifadelerine yer verildi.

Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu (4) Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu (5)Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu (1) Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu (2) Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası kuruldu (3) 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği