Telefon
WhatsApp
EDİRNE VALİSİ H. KÜRŞAT KIRBIYIK’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
davetiye

Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten kıymetli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Değerli öğretmenlerimiz, Sizler, en kıymetli varlığımız olan gençlerimizi geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini elleriyle, yüreğiyle, sevgisiyle şekillendiren birer sanatkârsınız. Öğretmenlerimizin gayret ve çabası aziz milletimizin bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceğini inşa etmek içindir.
Sevgili öğretmenlerimiz, bu kıymetli mesleğiniz sizlere aynı zamanda büyük sorumluluklar yüklemektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, öğretmenlerimize nasıl önemli bir görev düştüğünü ifade etmiş, ülkemizin geleceğini gençlere, gençlerimizi de siz değerli öğretmenlerimize emanet etmiştir.
Sizler bilimin ışığında kendini sürekli yenileyip, geliştirecek, evlatlarımıza yol göstermeye, ufuk olmaya devam edeceksiniz. Çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmek, ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek hayata hazırlamak, onları kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefiniz olmalıdır. Biliyor ve inanıyorum ki; geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz bu hedeflere ulaşmak ve üstlenmiş olduğu bu ulvi görevi layıkıyla yerine getirmek için çok çalışacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Uzun yıllar boyunca büyük fedakârlıkla çalışıp emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği