Telefon
WhatsApp
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, TRT Türk'te yayınlanan  Hoş Geldin Kahvesi
davetiye

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, TRT Türk'te yayınlanan "Hoş Geldin Kahvesi" programının canlı yayın konuğu oldu.
Vali Kırbıyık, "Özellikle temmuz ve ağustos aylarında Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız yoğun olarak giriş-çıkış yapıyorlar ve ağırlıklı olarak bulunduğumuz Kapıkule Sınır kapısını kullanıyorlar. Dolayısıyla sezon olarak nitelendirdiğimiz bu dönem için geçmiş yılların verdiği tecrübe ile birlikte ilave tedbirlerimizi hayata geçirdik.

kursat-kırbıyık-trt

Bu konuda önemli bir faktör olarak sınır kapılarımızdaki peronların tamamının 7/24 esasına göre gurbetçilerimize kesintisiz hizmet sunulmasını sayabiliriz. Peron sayımızı tam kapasite olarak çalıştırıyoruz. Bu noktada yaz aylarında yolcu geçişlerinde yaşanan talebin karşılanması adına 4 sınır kapımızda daimi görevli personelin yanı sıra diğer illerden yapılan geçici görevlendirmelerinde büyük önem taşıdığını görüyoruz.

kursat-kırbıyık-trt3

Emniyet ve Gümrük teşkilatlarınca yapılan geçici görevlendirmelerin bize büyük güç kattığını ifade edebilirim. Destekleri için İçişleri ve Ticaret Bakanlıklarımıza şükranlarımızı sunuyorum." Aslı Cankat'ın sunduğu ve Kapıkule Sınır Kapısında kurulan stüdyodan canlı yayınlanan programda, Edirnemizin tarihi, kültürü, sosyo-ekonomik durumu ile sınır kapılarımızdaki çalışmalar, gurbetçilerimizin gelişi ve bu kapsamda alınan tedbirler konuşuldu.

kursat-kırbıyık-trt4

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği