Telefon
WhatsApp
EYT TEKLİFİ HAYAL KIRIKLIĞI

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu AKP’ye “EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?” diye sordu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için getirilen teklifin beklentilerden uzak ve daha önce verilen sözlerle çeliştiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada 5000 gün şartının söz verilmesine rağmen yükseltilmesine tepki gösterdi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “AKP Genel Başkanı ‘Seçimi kaybetsek de EYT yok.’ Demişti. Genel Başkanımızın istikrarlı olarak gündeme getirmesiyle 2,5 milyon hak sahibi umutla beklemeye başladı ama yine milyonların umutlarını yıkıyorsunuz.

‘Maç başladığında kurallar değişmez.’ demiştik, sizde kural falan yok. 5000 günle emekli olacaklarını bekleyen EYT'liler araba sattı, ev sattı, kredi çekti, borçlandı, askerlik ve doğum borçlanması yaptı. Şimdi, siz onlara ‘5000 gün yetmez, sen bir 975 gün daha bul.’ diyorsunuz.

AKP yine bizi yanıltmadı ama umutla bekleyen milyonlar yine hüsrana uğradı. Sorum şu: EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?”

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği