Telefon
WhatsApp
FERMAN BAŞBUĞUN FAKÜLTELER BİZİMDİR!

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı 02.12.2022 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına ve “Üniversitelerimizde Teröre Hayır” sloganı adı altında yürüyüş gerçekleştirdi.

ulku-ocaklari7

Katılımın yoğun olarak gözlendiği etkinlikte Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığına mensup kişiler önce Fen-Edebiyat Fakültesi’nin önündeki Fırat Yılmaz Çakıroğlu tabelasının değişimini gerçekleştirip ardından yurt, yerleşke ve fakülte başkanlarının atamalarını gerçekleştirdi. Atamalarının ardından Ülkü Ocakları Edirne İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş basın açıklamasını gerçekleştirdi. Program, Ülkücü Yemini ile son buldu.

ulku-ocaklari8

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş’ın basına verdiği demeçse şu şekildeydi:

“Öncelikle selamünaleyküm. Siz değerli dava arkadaşlarımı saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Ben, Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı Üniversitelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş. Siz değerli dava arkadaşlarımla yol yürümekten şeref duyduğumu bilmenizi isterim. Bugün burada, Fırat reisin fidanının tabelasının yenilenmesi, üniversite yerleşke başkanlarımızın atamalarının yapılması ve ardından ülkücü yeminimizi yapmak için toplandık. Sizlere, Fırat reisten bahsetmek istiyorum. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve Ortaöğretim yıllarını, annesinin öğretmenlik mesleği gereği Diyarbakır’da tamamlamıştır. Ardından kahpece şehit düştüğü Ege Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazanmıştır. Tarih, 20 Şubat 2015 gününü gösterdiğinde üniversitelerde kanı bozuk soysuzlar iyice azmış; vatanı bölüp parçalamayı amaçlayan eylemler yapmaya başlamıştır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, o dönem tarih bölümü son sınıf öğrencisiydi. Kendisi öğretmen olup, vatanına ve milletine hayırlı bir Türk gençliği yetiştirmeyi hedefleyen, idealist bir Türk genciydi.

ulku-ocaklari2

Lakin hiçbir şeyin vatansız olmayacağını bildiği için Türk evladına yakışırcasına bu kahpelere müsaade etmediği için şehit edilmiştir. Şimdi, sizlere soruyorum. Sizlerin fakülte koridorlarında, sınıf tahtalarında terör propagandası yapıldığında kafanıza aşağı eğip susacak mısınız? Yoksa Fırat reis gibi vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele mi edeceksiniz? Bizler, hepimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yuz ve buradan şunu haykırıyoruz ki Trakya üniversitesinde hiçbir terör propagandasına müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse Fırat reisin yolundan şehadete yürüyeceğiz lakin hiçbir vatan haini soysuza yol vermeyeceğiz.

ulku-ocaklari3

Herhangi bir propaganda dişe diş kana kan bilincinde hareket edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden; soysuz, vatan haini Nurullah Semo; vatanın bölünmez bütünlüğünü bozmaktan ağırlaştırılmış müebbet cezası almıştır. Kendisi, PKK’nın bir üyesiydi. Şimdi, siz değerli dava arkadaşlarıma ve Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerine soruyorum. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, bir siyasi çalışma mıdır? Yoksa her Türk gencinin anması gereken bir şehit midir? Ülkü Ocakları, bu bilinci hiçbir zaman kaybetmedi kaybetmeyecektir. Fırat Reisin dediği gibi “Bu mücadeleyi 20 kişi kalsakta 30 kişi kalsakta bu şerefsizlere bu vatan hainlerine karşı sürdüreceğiz Allah’ın izniyle” Trakya Üniversitesinde vatan haini bir yapılanma hissettiğimizde de Ülkücü Hareket olarak demir bir yumruk misali başını ezeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülkü Ocakları’nın sancağının dalgalandığı hiçbir şehirde, hiçbir fakültede teröre geçit yoktur. Arkadaşlar, son olarak şunu bilmenizi isterim ki; bizler bu vatanın öz evlatlarıyız. Bizler, bu kutsal toprakların menfaatleri için hiçbir siyasi amaç gütmeksizin seve seve can verecek Türk milletinin öz evlatlarıyız. Sizlerin değerli vaktini aldığım için hakkınızı helal edin. Ne Mutlu Türküm Diyene!” diyerek açıklamasına son verdi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği